Reklama
Reklama

Dojścia do kładki nad Wartą miały być gotowe na majówkę. Jest kolejny termin: 15 czerwca

Już od 1,5 roku ukończony jest most kolejowy nad Wartą łączący Dębiec i Starołękę, ale mieszkańcy nie mogą korzystać z istniejącej na nim kładki. Miasto wciąż nie zapewniło do niej dojść. Od miesięcy podawane są kolejne terminy ukończenia prac. Kolejny to 15 czerwca.

Kolejarze zakończyli prace na moście kolejowym w grudniu 2015 roku, ale wówczas poinformowano, że kładka nie będzie dostępna dla mieszkańców do momentu wybudowania do niej dojść oraz zamontowania na tych dojściach oświetlenia. Miało się tym zająć miasto. Ale pojawiły się komplikacje. Najpierw tłumaczono, że dojścia do kładki powstaną jesienią 2016 roku, później, że do końca 2016 roku. Na początku 2017 roku zapowiadano, że prace zostaną przeprowadzone w kwietniu, a na majówkę z kładki oficjalnie będą mogli korzystać mieszkańcy.

Dziś mamy drugą połowę maja, a chodniki wciąż nie powstały. - Realizację ma wykonywać Zakład Robót Drogowych. Zgodnie z harmonogramem oni teraz budują drogę na ulicy 5 Stycznia, gdy ją skończoną niezwłocznie mają się przenieść na Starołękę i realizować chodniki - mówi Agata Kaniewska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania deklaruje, że prace zakończą się do 15 czerwca.

Przypomnijmy, że do momentu wybudowania chodników mieszkańcy nie mogą korzystać z kładki. Można tu dostać mandat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
2.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro