Reklama

Proces Adama Z.: TVP wypłaciła odszkodowania za ujawnienie danych wrażliwych

Podczas styczniowej rozprawy w procesie Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman TVP relacjonując wydarzenia z sali sądowej podała dane wrażliwe - m.in. rodziny Z., jego byłej dziewczyny czy partnera. Poszkodowani dostali odszkodowanie.

Podczas relacji TVP z procesu 60 razy można było usłyszeć dane m.in. funkcjonariuszy policji oraz bliskich Adama Z. W sprawę zaangażowano adwokata, który domagał się odszkodowania dla policjantów - po 50 tysięcy złotych. Jak podaje Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej, strony doszły do porozumienia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że funkcjonariusze otrzymali po kilkanaście tysięcy złotych, ale szczegółów nie mogą ujawnić, bo zgodnie z życzeniem TVP są one tajne.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


GW zapytała TVP czy odszkodowania otrzymały również inne osoby, których dane można było usłyszeć w relacji z sądu, ale telewizja zasłania się tajemnicą przedsiębiorstwa.

Przypomnijmy, że szef serwisu TVP Info Samuel Pereira w styczniu winą za wpadkę TVP obarczał sąd mówiąc, że sąd nie powinien podawać pełnych danych, bo ich usunięcie z retransmisji jest niemożliwe ze względów technicznych. Sąd wyraźnie wskazywał, że to wina stacji telewizyjnej, która najwyraźniej nie podołała zadaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro