Reklama
Reklama

Budując Posnanię pozbywali się odpadów... w krzakach. Generalny wykonawca posprzątał

fot. Straż miejska

Strażnicy miejscy w ostatnich dniach zajmowali się kwestią odpadów budowlanych pozostawionych w zaroślach w sąsiedztwie centrum handlowego Posnania. Okazało się, że to pracownicy budujący obiekt pozbywali się niektórych śmieci w krzakach.

O śmieciach na terenie w pobliżu ulicy Anny Jantar poinformowali strażników mieszkańcy okolicy. Sugerowali, że to odpady pochodzące z budowy Posnanii. - Strażnik rejonowy dokładnie sprawdził cały wskazany teren. Na stosunkowo dużej powierzchni, w zaroślach, znalazł kilkanaście stert otulin po kablach elektrycznych, zbiornik po wapnie oraz szereg innych odpadów komunalnych. Prawdopodobnie pracownicy zatrudnieni przy budowie galerii przynosili resztki niewykorzystanych kabli elektrycznych, zdejmowali plastikową otulinę, a odzyskaną miedź sprzedawali w skupie złomu. Pozostałe odpady komunalne były pozostawione przez bezdomnego, który w pobliżu miał swoje koczowisko - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Posnania została ukończona jesienią ubiegłego roku. Straż miejska skontaktowała się z generalnym wykonawcą obiektu. Przedstawicielowi firmy pokazano dzikie wysypiska. - Zgodził się z twierdzeniem, że w tym miejscu takie odpady najprawdopodobniej pozostawili pracownicy firm podwykonawców - zaznacza Piwecki. - Ponieważ nie był w stanie wskazać konkretnej firmy, a tym samym osób bezpośrednio odpowiedzialnych za zaśmiecenie terenu, zobowiązał się pokryć koszty sprzątania całego terenu - dodaje.

Ostatecznie porządkowaniem terenu zajęli się pracownicy wynajętej firmy - do dwóch kontenerów zebrano otuliny kabli, a do jednego kontenera odpady komunalne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro