Reklama

Gwałciciel uniewinniony, bo kobieta nie krzyczała

Budynek turyńskiego sądu | fot. Google Street View
Budynek turyńskiego sądu | fot. Google Street View

Kontrowersyjną decyzję podjął sąd w Turynie, który stwierdził, że skoro kobieta nie krzyczała, nie odepchnęła napastnika, to do gwałtu nie doszło. Sprawą zainteresował się włoski minister sprawiedliwości, który zlecił kontrolę.

Do zdarzenia miało dojść w jednym z turyńskich szpitali, w którym zarówno sprawca jak i ofiara byli zatrudnieni. Mężczyzna miał zmusić przełożoną do stosunku seksualnego na szpitalnym łóżku. Mężczyzna przyznał, że do zbliżenia doszło, ale twierdził, że kobieta wyraziła na nie zgodę. Podobnego zdania był sąd - Pani nie krzyczała, nie odepchnęła go. Należy zapytać: dlaczego? - pytał sędziaDiamante Minucci, którego słowa cytuje Gazeta Wyborcza.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Kobieta tłumaczyła, że powiedzenie "nie" powinno wystarczyć, a dodatkowo czuła strach -Nie użyłam siły, której może powinnam była użyć, ale to dlatego, że wobec ludzi zbyt silnych strach mnie paraliżuje - mówiła poszkodowana. Teoretycznie kobiecie grozi proces za oszustwo, ale po nagłośnieniu sprawy w mediach, sprawa dotarła do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Minister Andrea Orando polecił zbadać sprawę zespołowi kontrolnemu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro