Reklama
Reklama

Radni zadeklarowali, że Poznań chce pomagać uchodźcom, ale słowa o ich przyjmowaniu wykreślono

fot. wikimedia

Na wtorkowej sesji Rady Miasta przyjęto wspólne stanowisko w sprawie pomocy dla uchodźców. Ze stanowiska wykreślono jednak słowa o przyjmowaniu uchodźców w Poznaniu.

Inicjatorami dyskusji o pomocy dla uchodźców byli radni Zjednoczonej Lewicy, którzy apelowali do prezydenta Jacka Jaśkowiaka o wyrażenie gotowości przyjęcia przez Poznań uchodźców z Bliskiego Wschodu. Wszystkie kluby zasiadające w Radzie Miasta opracowały wspólną treść stanowiska, a głos zabrał między innymi Marek Sternalski -Największą szkodą jaką możemy zrobić uchodźcom jest danie im złudnej nadziei. Mam wrażenie, że nie skończyliśmy jeszcze sprawy Polaków, którzy przyjechali do nas z Mariupola. Czy oni wszyscy mają już pracę, czy te rodziny już się zintegrowały? Dlatego jestem za tym by wspierać organizacje charytatywne, które wiedzą jak pomagać uchodźcom. Dla mnie liczy się, czy za apelem mogą iść realne działania - mówił radny Platformy Obywatelskiej.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Ostatecznie ze stanowiska wykreślono słowa o przyjmowaniu uchodźców, a radni ustalili, że miasto powinno podjąć działania wspólnie z organizacjami charytatywnymi, które na co dzień zajmują się pomocą dla uchodźców z Syrii i Iraku -Nie rozumiem, dlaczego boicie się Państwo tych słów o przyjmowaniu, wyrażam z tego powodu ubolewanie - mówiła Katarzyna Kretkowska, radna ZL. Ostatecznie jednak wszyscy radni zagłosowali za uchwaleniem stanowiska ws. uchodźców.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro