Reklama
Reklama

Szczury biegają po skwerze na pl. Wyspiańskiego

fot. Nadia
fot. Nadia

Do naszej redakcji napisała poznanianka, która twierdzi, że każdego dnia po placu Wyspiańskiego biegają szczury. Sprawę zna straż miejska.

- Szczury latają po krzakach i po dróżkach, które się znajdują na placyku na Wyspiańskiego przy przystanku autobusowym. To dawna stacja paliw. Dzień w dzień jest to zgłaszane straży miejskiej, ale oni nic nie robią. Czekając na autobus to aż strach tam stać bo cały czas szczury latają i tak samo przejść przez te dróżki. Proszę zróbcie coś w tej sprawie. Po prostu boję się tych szczurów i to nie tylko ja - napisała do nas czytelniczka.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej przyznaje, że strażnicy o tym problemie wiedzą. - Uwagi mieszkańców przekazaliśmy do zarządcy terenu (skwer należy do Zarządu Zieleni Miejskiej). Otrzymaliśmy odpowiedź, że odpowiednie preparaty zostały tam wyłożone. Jednak problem jest zdecydowanie szerszy i wymaga nie tylko zaangażowania zarządców okolicznych budynków. (wykładanie preparatów w piwnicach i podwórzach w rejonach, w których populacja gryzoni niepokojąco wzrosła pozwoli na ograniczenie jej) - zauważa. - Drugim elementem jest dbałość o porządek - na skwerze wszyscy muszą powstrzymać się od dokarmiania ptaków, bo w istocie dokarmiamy szczury - dodaje. Podobna sytuacja miała miejsca na pl. Cyryla Ratajskiego.

- Już w najbliższych dniach sprawdzimy, czy są przestrzegane zasady gromadzenia odpadów komunalnych - zapowiada i przypomina, że wiosną odbywa się w mieście obowiązkowa deratyzacja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro