Reklama
Reklama

Władimir Putin: w sprawie Smoleńska wszystko jest jasne, wrak zostaje w Rosji

Putin podczas pogrzebu Karłowa fot. Kreml
Putin podczas pogrzebu Karłowa fot. Kreml

Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, jest przekonany, że kwestia katastrofy smoleńskiej została już wyjaśniona. Równocześnie podkreśla, że wrak Tupolewa nie może na razie trafić do Polski.

- Wszystko jest już jasne. Była to straszna tragedia - mówił Putin, cytowany przez tvn24.pl, podczas tradycyjnej konferencji prasowej, która co roku organizowana jest w Moskwie. O zwrot wraku zapytał Putina reporter TVN, Andrzej Zaucha. Putin odpowiedział, że osobiście czytał stenogramy rozmów pilotów, i do kabiny wszedł zwierzchnik pilotów i nakazał lądować pomimo fatalnych warunków - choć wprost takiej wersji nie przedstawia żaden z raportów wyjaśniających katastrofę Smoleńską. Według Putina, nie ma żadnych niejasności, ale nie wolo wykorzystywać wraku do polityki międzynarodowej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Równocześnie prezydent Rosjki oświadczył, że Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wciąż prowadzi postępowanie w tej sprawie. To oznacza, że Polska nie może na razie odzyskać wraku rozbitego w Smoleńsku Tupolewa. Kiedy szczątki samolotu wrócą do kraju? Tego Putin nie określił.

W czwartek Putin wziął natomiast udział w pogrzebie Andrieja Karłowa, rosyjskiego ambasadora, który kilka dni temu został zastrzelony w Turcji. Prezydent pośmiertnie nadał dyplomacie tytuł Bohatera Rosji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro