Reklama

Poznań Główny: wstrzymano ruch pociągów przez awarię komputera!

fot. M. Kautz

Na dworcu Poznań Główny przed godziną 13.00 doszło do awarii komputera sterującego ruchem pociągów. Ruch wstrzymano.

- Na kolei znów paraliż. Kolejna awaria urządzeń sterowania ruchem został wstrzymany ruch pociągów. Gratulacje - pisze nasz czytelnik Michał. O sprawie informuje na Facebooku Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania. - Zgodnie z informacją otrzymaną z PLK w Poznaniu o godzinie 12:35 wystąpiła awaria komputera sterującego LCS POZNAŃ GŁÓWNY. Ruch kolejowy całkowicie wstrzymany do czasu naprawy usterki. Przewidywany czas naprawy około 50 minut - czytamy w komunikacie.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


To kolejne problemy dla pasażerów korzystających z kolei. W weekend i poniedziałek na dworcu występowały duże utrudnienia spowodowane aktualizacją systemu odpowiadającego za sterowanie ruchem pociągów. A we wtorek rano w Mosinie awarii uległa jedna ze zwrotnic. Pisalismy o tym TUTAJ i TUTAJ.

 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 13.18
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 13.18
  - W Lokalnym Centrum Sterowania na stacji Poznań Główny trwają prace nad uruchomieniem komputera sterującego ruchem pociągów - zapewnia Karol Jakubowski z PKP PLK.
 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 15.14
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 15.14
  Jak poinformował Karol Jakubowski z PKP PLK powołany jest specjalny zespół PLK i przewoźników. Służby techniczne są na miejscu i w Lokalnym Centrum Sterowania pracują nad przywróceniem sprawności systemu i urządzeń. Przygotowani są również dodatkowi pracownicy, którzy ułatwią kursowanie pociągów natychmiast po naprawie systemu. W pociągach, na stacjach i przystankach wygłaszane są dodatkowe komunikaty o zmianach. Na stacji Poznań Główny podróżnym wydawane są ciepłe napoje. PKP Intercity wydaje napoje w pociągach wyposażonych w wagony barowe. Uruchamiana jest zastępcza komunikacja autobusowa w ruchu regionalnym.  
 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 16.10
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 16.10
  Jak informuje Karol Jakubowski z PKP PLK Na stacji Poznań Główny wprowadzono zmienioną organizację ruchu. Pociągi w ruchu regionalnym odjeżdżają ze stacji sąsiednich, m.in. z Poznań Wschód do Wągrowca i Gniezna, z Poznania Górczyna do Zbąszynka, z Lubonia do Wolsztyna. Pociągi z Piły będą kończyły i zaczynały bieg ze stacji Złotniki, z kierunku Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą i wyjadą ze stacji Poznań Krzesiny. Wprowadzona jest komunikacja 20 autobusów między stacją Poznań Główny a sąsiednimi stacjami. Międzynarodowy pociąg Frankfurt-Warszawa będzie skierowany trasą zmienioną przez Poznań Franowo z dowozem podróżnych do stacji Poznań Starołęka. Pociągi dalekobieżne m.in. ze Szczecina i Wrocławia będą wjeżdżały do Poznania Głównego. Na stacji Poznań Główny zarządca infrastruktury i przewoźnicy wprowadzili dodatkowych informatorów mobilnych. Służby techniczne są na miejscu i w Lokalnym Centrum Sterowania pracują nad przywróceniem sprawności systemu i urządzeń.
 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 17.34
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 17.34
  Jak informuje Karol Jakubowski z PKP PLK o godzinie 17:10 ze stacji Poznań Główny wyjechał pociąg relacji Olsztyn-Zielona Góra, służby techniczne PLK przywróciły działanie systemu sterowania ruchem. Sytuacja na węźle poznańskim będzie się normalizować. Pociągi kursują już bez komunikacji zastępczej.  Dzięki temu, że cały czas sprawne były wszystkie urządzenia odpowiedzialne za sterowanie ruchem pociągów na liniach doprowadzających do Poznania od strony Warszawy, Wrocławia, Gniezna, Ostrowa Wielkopolskiego, Wągrowca, Szczecina, Piły, Zbąszynka pociągi mogą wyjeżdżać natychmiast po przywróceniu działania LCS Poznań.
 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 22.08
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 22.08
  Jak poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK stacja Poznań Główny i pozostałe stacje na węźle poznańskim są przejezdne. Działają urządzenia sterowania ruchem kolejowym na wszystkich kierunkach wychodzących z Poznania. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wzmocniły działania dyspozytur na sieci kolejowej. Szczególnym monitoringiem objęto pociągi, które wyjechały po godz. 17.00 ze stacji Poznań. Przewoźnicy przygotowuję opóźnione składy do planowych kursów w środę. Dla pasażerów opóźnionych pociągów wydawane są ciepłe napoje dworcach: Poznań Główny, Katowice, Łódź Widzew,  Łódź ,  Wrocław Główny,  Opole Główne,  Szczecin Główny,  Bydgoszcz Główna,  Warszawa Zachodnia,  Warszawa Centralna,  Warszawa Wschodnia. W pociągach, na stacjach i przystankach podawane są informacje o aktualnej sytuacji w ruchu pociągów.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
8.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro