Reklama

Kolejne utrudnienia na kolei: tym razem przez problemy z rozjazdem w Mosinie

Choć nad ranem zakończyły się prace związane z testowaniem urządzeń sterowania ruchu między Poznaniem Głównym i Poznaniem Wschód, pasażerowie pociągów znowu mają problem. Około 5.00 doszło do awarii rozjazdu na stacji Mosina. Ruch pociągów z Leszna w stronę Poznania jest wstrzymany.

W poniedziałek pisaliśmy o ogromnych opóźnieniach pociągów wyjeżdżających z Poznania i przyjeżdżających do naszego miasta. Wszystko przez testy urządzeń sterowania ruchem pociągów. Testy zakończyły się nad ranem, ale nie mamy dobrych wiadomości dla pasażerów.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


- Około 5.00 rano na stacji Mosina na trasie Leszno - Poznań doszło do awarii rozjazdu - mówi Karol Jakubowski z PKP PLK. - W tej chwili nasi technicy pracują nad tym, by pociągi jak najszybciej mogły zacząć wjeżdżać na stację Mosina. W tej chwili jest to niemożliwe - dodaje.

O problemach informują nas czytelnicy. - Kolejne opóźnienia Przewozów Regionalnych relacji Leszno - Poznań. Do poznania nie dojechał jeszcze żaden z porannych pociągów. Opóźnienia spowodowane są awarią w Mosinie. Czas opóźnień nieograniczony - pisze Anna. - Awaria na stacji Mosina - ruch kolejowy jest wstrzymany. Dwa pociągi osobowe pełne ludzi stoją od strony Kościana w Czempiniu. Nie wiadomo co się dzieje. Parę setek ludzi nie dojedzie dziś do pracy/szkoły/ na uczelnie. Obsługa pociągu radzi, aby znaleźć sobie transport we własnym zakresie - dodaje kolejny czytelnik.

Na ten moment nie mamy informacji czy na trasie uruchomiono komunikację zastępczą.

 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 07.31
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 07.31
  Na trasie wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.
 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 07.38
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 07.38
  Niestety dojazd autem lub autobusem od strony Mosiny do Poznania zajmuje dziś więcej czasu niż zwykle. Na trasie tworzą się korki.
 • Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 12.05
  Aktualizacja
  wtorek, 13.12.2016 r., godz. 12.05
  - Zgodnie z informacją otrzymaną z PLK w Poznaniu, awaria samoczynnej blokady liniowej na stacji PKP Mosina, która miała miejsce dziś o godzinie 4:37 zostanie usunięta około południa. Mimo to, do końca dnia niektóre pociągi na trasie Poznań-Wrocław będą kursowały z opóźnieniem do 20 minut - podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro