Reklama

Poznań Główny: część pociągów w poniedziałek nie pojedzie!

fot. czytelnik

Do poniedziałku mają potrwać utrudnienia związane z aktualizacją systemu komputerowego odpowiadającego na Poznaniu Głównym za sterowanie ruchem kolejowym. Niestety w poniedziałek rano pociągu notują opóźnienia. Przypominamy, że w niedzielę zmienił się rozkład jazdy. W poniedziałek część pociągów Kolei Wielkopolskich nie wyjedzie na trasy.

W niedzielę w całej Europie wprowadzono zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Modyfikacje wystąpiły również w Wielkopolsce. Pasażerowie, którzy wybierają się w podróż powinni dokładnie sprawdzić, o której godzinie i z którego peronu odjeżdża ich skład.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Niestety zmiana rozkładu jazdy nie jest jedynym problemem pasażerów. Od piątku na stacji Poznań Główny trwają prace " nad aktualizacją systemu komputerowego, który odpowiada za sterowanie ruchem kolejowym". Mają potrwać do poniedziałku włącznie. I widać ich skutki - do naszej redakcji docierają wiadomości od czytelników, w których piszą o m.in. "chaosie na dworcu" i "gigantycznych opóźnieniach".

- Nie jest to pierwszy taki przypadek, lecz ciągnąca się wiele lat farsa. Rozumiem, są prowadzone remonty, więc opóźnienia mogą się zdarzyć. PKP ostatnio zmienia rozkład prawie co tydzień, a na pewno raz w miesiącu. I tak dzisiejszy pociąg relacji Inowrocław - Poznań punktualnie przyjechał na stację Kobylnica o godzinie 6:53 (tydzień temu godzina przyjazdu 7:11) i ruszył w stronę Poznania. Planowany przyjazd 7:09. Jest godzina 7:45 i piszę tego maila z pociągu stojącego 1,5 km przed stacją końcową! Tak jak wspomniałem to nie jest przypadek odosobniony, bo powtarza się cyklicznie, najchętniej osobę, która planuje te "genialne" strategie wsadził do tego pociągu i kazał zdążyć do pracy na 8:00 - napisał do nas Dawid.

Utrudnienia występują m.in. na odcinkach Czempiń - Luboń, Luboń - Poznań Główny (a więc trasa Poznań - Wrocław) oraz Poznań Główny - Poznań Wschód.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 12.12.2016 r., godz. 10.58
  Aktualizacja
  poniedziałek, 12.12.2016 r., godz. 10.58
  Karol Jakubowski z PKP PLK wyjaśnia, że testy urządzeń cały czas trwają. - Liczymy, że zakończą się jak najszybciej - mówi. Nie deklaruje jednak, kiedy ma to nastąpić.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 12.12.2016 r., godz. 11.01
  Aktualizacja
  poniedziałek, 12.12.2016 r., godz. 11.01
  Koleje Wielkopolskie informują, że część pociągów nie wyjedzie w poniedziałek na trasy. To pociągi o wybranych godzinach relacji Poznań Główny - Września, Września - Poznań Główny, Poznań Główny - Murowana Goślina - Poznań Główny oraz Poznań Główny - Wągrowiec - Poznań Główny. Więcej na stronie koleje-wielkopolskie.com.pl.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 12.12.2016 r., godz. 11.07
  Aktualizacja
  poniedziałek, 12.12.2016 r., godz. 11.07
  Z informacji Przewozów Regionalnych wynika, że utrudnienia mogą potrwać do 20.00. Dotyczą głównie pociągów jadących w kierunku Warszawy, Gniezna, Wągrowca. - W wybranych pociągach wprowadzono wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity, Przewozy Regionalne i Koleje Wielkopolskie. Podróżni z biletami ważnymi na przejazd pociągami Przewozów Regionalnych mogą korzystać z przejazdów w pociągach PKP Intercity wymienionych na zdjęciu. photo
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 12.12.2016 r., godz. 15.42
  Aktualizacja
  poniedziałek, 12.12.2016 r., godz. 15.42
  Jak informuje PKP PLK. przez cały czas prowadzone są prace w związku z wgrywaniem systemu urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Obecnie sprawdzane są semafory i aplikacja na jednym torze pomiędzy stacjami Poznań Główny-Poznań Wschód. -Największe zmiany w kursowaniu pociągów dotyczyły składów Kolei Wielkopolskich. W porozumieniu z przewoźnikami 18 składów zostało połączonych w 9, a 10 odwołano.W wybranych pociągach wprowadzono wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity, Przewozy Regionalne i Koleje Wielkopolskie. Szczegółowe informacje dostępne są w punktach informacyjnych oraz na stronie internetowej Przewozów Regionalnych- Karol Jakubowski z PKP PLK.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
8.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro