Reklama

Kolejne pożary altan przy ul. Maltańskiej: "regularne podpalenia"

fot. Straż pożarna Poznań
fot. Straż pożarna Poznań

W niedzielę na terenie byłych ogródków działkowych przy ulicy Maltańskiej, na tyłach Galerii Malta, doszło do kolejnych pożarów. Paliły się altany. Strażacy przyznają, że do podpaleń dochodzi tu regularnie.

Między innymi w czwartek pisaliśmy o pożarze altany przy ulicy Maltańskiej, w pobliżu Galerii Malta (TUTAJ). Na kolejne interwencje strażaków w tym miejscu nie trzeba było długo czekać.

Strażacy w niedzielę dwa razy pojawiali się na terenie byłych ogródków działkowych. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do służb około 11.00. - Trzy zadysponowane wozy po kilku minutach znalazły się na miejscu i chwilę później ogarnięta ogniem altana została ugaszona. Ulica Maltańska jest ratajskim strażakom od kilku tygodni doskonale znana za sprawą regularnych podpaleń "dzikich" zabudowań, w których koczują bezdomni - tłumaczą strażacy.

Już po kilku godzinach strażacy otrzymali zgłoszenie o kolejnym pożarze w tym samym miejscu. - W ogóle nas nie zdziwiło, gdy w godzinach popołudniowych zostaliśmy wezwani pod ten sam adres. Tym razem z pomocą przyszli nam koledzy z Jednostki nr 1. Gdy dogaszaliśmy altanę, okazało się, że ok. 200 metrów od nas płonie kolejna. Ten pożar był nieco większy niż poprzednie, jednak dzięki szybkiemu czasowi dotarcia i doskonale opanowanej taktyce i to zagrożenie udało się opanować po kilku minutach. Po dokładnym przeszukaniu pogorzelisk szczęśliwie okazało się, że nikt nie został poszkodowany - dodają.

O tym, że opuszczone działki znajdujące się w sąsiedztwie Galerii Malta są niezabezpieczone, pisaliśmy już wiosną TUTAJ. Jak widać od tego czasu niewiele się tutaj zmieniło.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
75.23 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro