Reklama
Reklama

Poznań: będzie tysiąc mieszkań na wynajem w ramach rządowego programu?

fot. Nick Normann / freeimages.com
fot. Nick Normann / freeimages.com

W środę władze miasta i przedstawiciele BGK Nieruchomości podpisali list intencyjny w sprawie budowy nawet 1000 mieszkań na wynajem w Poznaniu. Inwestycja ma się odbyć w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Podpisanie listu intencyjnego oznacza, że władze Poznania będą ściśle współpracować ze spółką BGK Nieruchomości (spółka zależna Banku Gospodarstwa Krajowego) w sprawie budowy nowych mieszkań w Poznaniu. - Porozumienie dotyczy nieruchomości wytypowanych przez miasto Poznań i wstępnie zaakceptowanych do dalszej analizy pod kątem możliwości realizacji inwestycji przez BGK Nieruchomości, a więc spółkę odpowiedzialną za operacyjne przygotowanie i pilotażową realizację programu Mieszkanie Plus - wyjaśniają urzędnicy.

Poznań jest jednym z pierwszych miast, które ubiegały się o zbadanie konkretnych nieruchomości pod budowę mieszkań na wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus. Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania zdradza, że wśród potencjalnych lokalizacji są ulice Opolska oraz Darzyborska. - Na wskazanych przez Poznań działkach, o łącznej powierzchni 11,2 ha, może powstać ponad tysiąc mieszkań na wynajem. Porozumienie jest wstępem do przeprowadzenia szczegółowych analiz, niezbędnych w przypadku każdego procesu inwestycyjnego. Uzyskanie pozytywnej oceny ekonomicznej i prawnej inwestycji na wskazanej działce pozwoli na określenie programu funkcjonalnego zabudowy oraz ewentualne zawarcie ostatecznej umowy inwestycyjnej - zaznacza miasto.

Mieszkania na wynajem, które mają powstać w ramach programu m.in. w Poznaniu, mają się charakteryzować umiarkowanymi czynszami. Ze wstępnych informacji wynika, że koszt wynajmu ma wynieść od 10 do 20 złotych za metr kwadratowy, a z oferty mają skorzystać osoby, które nie mogą sobie pozwolić na mieszkanie od dewelopera. O tym, na którym miejscu w kolejce znajdzie się nasze podanie będzie decydować np. wysokość naszych dochodów oraz liczba posiadanych dzieci.

Wstępnie wiadomo, że pierwsze mieszkania w ramach ogólnopolskiego programu mają być gotowe w 2019 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro