Reklama
Reklama

Remont Dąbrowskiego: mieszkańcy Długosza nie chcą objazdu na ich ulicy

Mieszkańcy podkreślają, że ulica Długosza jest wąska | fot. Anna
Mieszkańcy podkreślają, że ulica Długosza jest wąska | fot. Anna

Do naszej redakcji docierają sygnały od mieszkańców ulicy Długosza, którzy nie chcą, by objazd zamkniętego fragmentu ulicy Dąbrowskiego odbywał się pod ich oknami. Miasto podkreśla, że to najlepsze rozwiązanie i nie wycofuje się ze swoich planów.

We wtorek wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicy Dąbrowskiego. Do 3 września wykonawca przebudowy ulicy będzie tu przeprowadzać najważniejsze prace. W tym czasie wyłączona z ruchu zostanie wschodnia część skrzyżowania Dąbrowskiego/Przybyszewskiego/Żeromskiego. Samochody będą kierowane na ulicę Długosza, którą dojadą do Szamarzewskiego i następnie do Przybyszewskiego.

- Rozumiem, że remont ulicy Dąbrowskiego jest potrzebny, ale po pierwsze trwa on zdecydowanie za długo. Ciekawe czy po tym wszystkim ktoś zainteresuje się biedną ulicą Długosza, przez którą już teraz przejeżdżają autobusy i TIRy, po których powstają nierówności i dziury. Jest ona obecnie jednokierunkową ulicą, ale ma ona zostać ulicą dwukierunkową. Nie wiem czy na tej ulicy kiedykolwiek był jakiś urzędnik, ale z tego pomysłu wynika, że chyba nie. Jest to ulica wąska gdzie trudno się minąć dwóm samochodom osobowym, a co będzie jak dojdzie do minięcia się TIRa i autobusu - pyta Anna. - Ja sobie tego nie wyobrażam. A dodatkowo znaki oznaczają zakaz zatrzymywania. To jest jakiś absurd. Płacimy co miesiąc za strefę parkowania, a teraz jeszcze ma być wprowadzony zakaz zatrzymywania się bo pojazdy się nie miną - dodaje.

Mieszkańcy skarżą się, że po wprowadzeniu zmian nie będą mieli gdzie parkować. - Rozsądniej byłoby zostawić ulicę Długosza jako jednokierunkową, a pojazdy w drugą stronę puścić ulicą Polną. Będzie to sprawiedliwe dla obu ulic. Ulica Polna jest o wiele szerszą ulicą - przyznaje Anna.

W tej samej sprawie napisał do nas Andrzej. - ZDM robi z naszej ulicy ponownie dwukierunkową oraz ponownie tyczy tutaj objazd. Taka sytuacja już miała miejsce przed wprowadzeniem jednego kierunku. Proszę spytać ZDM i Miejskiego Inżyniera Ruchu ile maili otrzymał ze zdjęciami połamanych lusterek. Teraz ma się to powtarzać? Zapewne odpowiedzą, że wprowadzili zakaz parkowania po jednej stronie. To jest rozwiązanie? A gdzie mieszkańcy mają parkować? Mamy jakąś alternatywę? Dlaczego nie pozostawiono tak jak jest jednego kierunku, a objazdu nie poprowadzono np. Polną. Dlaczego takich spraw nigdy nie konsultuje się z mieszkańcami. Dlaczego głosu mieszkańców nie bierze się pod uwagę? Co my mieszkańcy okolic remontowanej Dąbrowskiego otrzymamy w zamian za te przeciągające się utrudnienia oraz urwane lusterka - pyta.

Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu przyznaje, że wyznaczenie objazdu przez ulicę Długosza to najlepsza opcja. - Od wtorku ulica Długosza ponownie będzie dwukierunkowa i będzie służyła jako pomocniczy element układanki związanej z objazdami. Zdajemy sobie sprawę, że część kierowców pojedzie ulicą Polną. Największą bolączką tego rozwiązania jest spory ruch na skrzyżowaniu ulic Szamarzewskiego i Przybyszewskiego. Zdajemy sobie sprawę, że niezbędne będzie tu wsparcie policji - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro