Reklama
Reklama

Pożar na terenie ZNTK: mieszkańcy okolicy skarżą się, że to kolejny raz

fot. KM PSP Poznań
fot. KM PSP Poznań

W ubiegłym roku miasto złożyło do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości spółki ZNTK Nieruchomości, której największym majątkiem jest teren przy ulicy Roboczej. A tym od pewnego czasu nikt się nie interesuje. Mieszkańcy okolicy skarżą się, że często dochodzi tu do pożarów. Ostatni miał miejsce w nocy ze środy na czwartek.

- Mieszkam na osiedlu TBS, co jakiś czas budzą nas samochody straży pożarnej. Dziś po godz. 3.00 kolejny pożar na terenie ZNTK - napisała do nas Elżbieta. - Od dłuższego czasu chyba nie ma tam żadnego ochroniarza, chociaż od czasu do czasu wjeżdżają tam różne samochody osobowe a nawet TIR-y. Obok Biblioteki Raczyńskich w płocie z siatki drucianej duża dziura, każdy tam może wejść i wchodzi w poszukiwaniu złomu i nie tylko. Również chodnik przy murze tego zakładu od chyba marca nie jest sprzątany - dodaje.

Dyżurny poznańskiej straży pożarnej potwierdza, że chwilę po godzinie 3.00 strażacy otrzymali informację o pożarze na terenie ZNTK przy ulicy Roboczej. - Na miejsce pojechało 5 zastępów. Paliło się jedno z pomieszczeń, w którym znajdowały się dokumenty. W tej chwili nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru - tłumaczy. - Akcja zakończyła się przed godziną 6.00, a teren został przekazany policji - wyjaśnia. Policja jest wzywana na miejsce, gdy jest problem ze zlokalizowaniem właściciela palącego się obiektu.

Teren ZNTK przy Roboczej rzeczywiście wygląda na "zapomniany". Już w czerwcu ubiegłego roku miasto, jako jeden z wierzycieli ZNTK Nieruchomości, złożyło wniosek o upadłość spółki. Miasto chciało uzyskać pieniądze z tytułu podatku od nieruchomości. Ale wierzycieli jest więcej. Niektórzy szacują roszczenia na kilkadziesiąt milionów złotych. Mimo to spółki nie postawiono w stan likwidacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro