Reklama
Reklama

Stadion na Golęcinie gotowy do zawodów żużlowych

Na kilka dni przed pierwszym ligowym startem zawodników, obiekt wizytowały we wtorek władze Poznania.

Wykonawcy robót już w marcu zapewniali, że trwające na Golęcinie prace zakończą się przed startem ekstraligi żużlowej. Do 17 kwietnia, czyli do pierwszego meczu Betard Sparty Wrocław, będzie zmodernizowanych nieco ponad 6 tysięcy krzesełek. Zmodernizowane zostaną też cztery sektory stojące, gdzie będzie dodatkowo dwa tysiące miejsc stojących - mówił wówczas Błażej Daracz, rzecznik prasowy POSiR.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak się okazuje słowo zostało dotrzymane. Postęp prac na Golęcinie sprawdzał we wtorek zastępca prezydenta, Arkadiusz Stasica. Dziś to jest tylko taka wizyta zamykająca. Natomiast w ciągu poprzedniego okresu czasu wielokrotnie na ten temat rozmawialiśmy, spotykaliśmy się. Bardzo się cieszę, że wszystko udało się zrobić na czas - mówi Arkadiusz Stasica, zastępca prezydenta Poznania.

W trakcie remontu stadionu zamontowano ponad 6 tysięcy krzesełek, wymieniono ogrodzenie oraz instalacje techniczne. Powoli kończy się też odnawianie budynków znajdujących się przy obiekcie. Renowacja kosztowała 7,5 miliona złotych. Większość pieniędzy, decyzją mieszkańców, pochodziła z Budżetu Obywatelskiego. Uważam, że obiekt jest najładniejszy w tej chwili. Co prawda nie jest jeszcze sprawdzony. Mam nadzieję, że to nastąpi w niedzielę. Ale na pierwszy rzut oka jest naprawdę przepięknym obiektem - mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

W poniedziałek stadion pomyślnie przeszedł odbiory techniczne. Oznacza to, że w najbliższą niedzielę - po raz pierwszy w meczu ligowym - obiekt przetestują zawodnicy Sparty Wrocław. Stadion tej drużyny przechodzi właśnie modernizację. Tymczasem okoliczni mieszkańcy obawiają się hałasu dochodzącego z silników motocykli i zapchania wąskich dróg dojazdowych, prowadzących na Golęcin. Na razie żużlowcy będą się ścigać w Poznaniu raz na dwa lub trzy tygodnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro