Reklama
Reklama

Kandydat na prezydenta USA nielegalnie zatrudniał Polaków

Marc Rubio i Donald Trump w trakcie czwartkowej debaty. | fot. GARY CORONADO/POOL/PAP/EPA

Trwająca kampania przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych nabiera tempa. W czwartek odbyła się debata pomiędzy kandydatami Partii Republikańskiej. W jej trakcie wytknięto Donaldowi Trumpowi, że w przeszłości nielegalnie zatrudniał Polaków.

W tym roku kończy się druga kadencja Baracka Obamy, a to oznacza, że nie może on kolejny raz ubiegać się o wybór na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wybory odbędą się 8 listopada, ale poprzedzają je tradycyjne prawybory, w których partie wybierają swoich kandydatów.

W czwartek odbyła się debata pomiędzy kandydatami Partii Republikańskiej. Jej głównymi aktorami byli Donald Trump - lider wyścigu o nominację na kandydata w wyborach prezydenckich oraz jego główny kontrkandydat Marco Rubio - senator z Florydy. Marco Rubio od początku ostro atakował swojego przeciwnika.

Oś sporu stanowiła między innymi sprawa nielegalnych migrantów. Donald Trump miał w kampanii wyborczej opowiadać się za deportacją wszystkich nielegalnych migrantów. Marco Rubio zarzucił Trumpowi, że wcześniej bardzo chętnie korzystał z zagranicznych pracowników i zatrudniał ich w swoich firmach - Wystarczy wpisać w Google: Donald Trump i polscy robotnicy - mówił w trakcie debaty Rubio. Nawiązywał w ten sposób do nielegalnego zatrudnienia polskich robotników na budowie wieżowca Trump Tower na Manhattanie. Donald Trump miał wówczas zapłacić kilka milionów dolarów kary -Jeśli będzie budował mur na granicy z Meksykiem w taki sam sposób, jak budował Trump Tower, to znowu zatrudni nielegalnych imigrantów - komentował Rubio.

Kampania wyborcza trwa również w Partii Demokratycznej. W tym wypadku o prawo do startu w wyborach ścierają się Hillary Clinton - była sekretarz stanu i senator z Nowego Jorku oraz Bernie Sanders - senator z Vermont.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Będzie ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników
4℃
0℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro