Reklama

Mężczyzna wpadł do szamba. Nie udało się go uratować

fot. JRG PSP Krotoszyn
fot. JRG PSP Krotoszyn

Sześć strażackich zastępów brało udział w akcji ratowniczej na terenie miejscowości Stara Obra (powiat krotoszyński), gdzie do szamba wpadł mężczyzna. Niestety, nie udało się go uratować.

Zgłoszenie dotarło do komendy straży w Krotoszynie we wtorek o 22:02. Na miejsce skierowano kilka jednostek, w tym okoliczne OSP, a także zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Na miejscu okazało się, że zaparkowany w pobliżu budynku wielorodzinnego samochód doprowadził do oberwania pokrywy szamba, a w zbiorniku znajduje się niedająca oznak życia osoba. Świadek, próbujący wcześniej udzielić poszkodowanemu pomocy, twierdził, że mężczyzna wpadł do szamba ok. 30 minut przed przybyciem służb.

- Strażacy zabezpieczyli samochód zwisający przodem nad szambem przy użyciu wciągarki samochodowej, zmierzyli stężenie substancji niebezpiecznych w szambie, po drabinie strażak wszedł do szamba przeholował nieprzytomnego mężczyznę w pobliże drabiny, następnie przy użyciu technik ratowniczych nieprzytomny mężczyzna został ewakuowany na powierzchnię i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego - relacjonował bryg. Tomasz Niciejewski.

Niestety, lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W trwającej ponad 2 godziny akcji udział wzięło 23 strażaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro