Reklama
Reklama

Nocne czuwanie przy trumnie z ciałem Jana Góry

fot. Robert Woźniak

Ojciec Jan Góra zmarł nagle 21 grudnia. Pogrzeb dominikanina odbędzie się jutro na Polach Lednickich, a już dziś o godzinie 20 w kościele oo. Dominikanów rozpocznie się nocne czuwanie przy trumnie z ciałem Jana Góry.

21 grudnia podczas mszy o godzinie 19.00 zmarł ojciec Jan Góra, dominikanin, prezbiter, doktor teologii, duszpasterz akademicki. Ojciec Jan Góra podczas mszy źle się poczuł i stracił przytomność. Wezwane zostało pogotowie ratunkowe, pomimo reanimacji zakonnika nie udało się uratować, a lekarz stwierdził zgon. Ojciec Jan Góra od 1997 roku był organizatorem spotkań młodzieży na Polach Lednickich.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Uroczystości żałobne rozpoczną się nocnym czuwaniem w nocy z 29 na 30 grudnia. Czuwanie przy trumnie rozpocznie się o godzinie 20 w kościele oo. Dominikanów, a zakończy o godzinie 4 nad ranem. W tym samym kościele o godzinie 10:30 rozpocznie się msza święta, a następnie kondukt żałobny wyruszy w kierunku Pól Lednickich, na których o godzinie 14:30 odbędzie się pogrzeb dominikanina - Ostatnim marzeniem Ojca Jana było wręczenie Pisma Świętego każdemu uczestnikowi XX Spotkania Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się 4 czerwca 2016r. W dniu swojej śmierci, Ojciec Jan rozpoczął zbiórkę pieniędzy na ten cel. Chcielibyśmy dokończyć to dzieło, dlatego sugerujemy by zamiast przywożenia kwiatów, wiązanek i wieńców, pomóc nam poprzez wpłatę pieniędzy, które zostaną wykorzystane na realizację tego pragnienia Ojca. To będą najpiękniejsze "kwiaty" jakie będziemy mu mogli ofiarować - piszą współpracownicy o. Jana Góry z Wspólnoty Lednica 2000.

Transmisja pożegnania dominikanina, ojca Jana Góry od godz. 14.30 na antenie telewizji WTK. Telewizja na Polach Lednickich towarzyszyć będzie w ostatniej drodze, pomysłodawcy i realizatorowi Spotkań Młodych Lednica 2000.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro