Reklama
Reklama

Zaginięcie Ewy Tylman: Adam Z. zostaje w areszcie

Adam Z. w trakcie eksperymentu procesowego | fot. Włodzimierz Hoppel

W piątek poznański Sąd Okręgowego wydał decyzję w sprawie zażalenia na areszt zastosowany wobec Adama Z., któremu zarzuca się zabójstwo 26-letniej Ewy Tylman. Mężczyzna zostanie za kratami.

Zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym postawiono na początku grudnia Adamowi Z., koledze Ewy Tylman, który był z nią widziany jako ostatni 23 listopada nad ranem. - Zamiar bezpośredni to zamiar, który typuje sprawcę, który chce popełnić przestępstwo. Zamiar ewentualny jest wtedy, gdy osoba podejrzana przewiduje możliwość popełnienia przestępstwa i się na to godzi. Jest to zasadnicza różnica - tłumaczyła Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 30 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Adamowi Z. grozi od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Obecnie przebywa w areszcie. - Podstawową przesłanką zastosowania aresztu w tym przypadku była obawa surowej kary i powiązana z tym obawy co do ewentualnych możliwości utrudniania postępowania przez na przykład ukrycie się podejrzanego w związku z tym, że taka surowa kara na chwilę obecną grozi podejrzanemu - tłumaczył decyzję o zastosowaniu aresztu Łukasz Kalawski, wiceprezes Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto.

Dziś Sąd Okręgowy w Poznaniu będzie rozpatrywać zażalenie na decyzję o aresztowaniu Adama Z. Jak informuje Gazeta Wyborcza - uchylenia aresztu domaga się obrońca Z. Jego zdaniem dowody zebrane w sprawie nie uprawdopodabniają popełnienia zabójstwa przez mężczyznę.

  • Aktualizacja
    piątek, 18.12.2015 r., godz. 12.42
    Aktualizacja
    piątek, 18.12.2015 r., godz. 12.42
    Sąd zdecydował o pozostawieniu Adama Z. w areszcie. Posiedzenie sądu było niejawne.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro