Reklama
Reklama

Amazon zwalnia z dnia na dzień? Za nieusprawiedliwione nieobecności

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Do naszej redakcji dotarła informacja o zwolnieniu "z dnia na dzień" kilku osób z podpoznańskiego Amazona. Choć przyszły do pracy na nocną zmianę, ich karty nie były aktywne i nie mogły wejść do zakładu pracy. Amazon tłumaczy, że sprawa dotyczy dwóch osób, które wielokrotnie nie pojawiały się w pracy i nie usprawiedliwiły swojej nieobecności.

O sprawie poinformowała nas czytelniczka. - W piątek pracownicy z różnych stron zostali przywiezieni do pracy na nocną zmianę i część z nich nie mogła wejść na teren zakładu, bo ich karty były nieaktywne - wyjaśnia. - Po jakimś czasie przyszedł "opiekun" z Randstad i poinformował ich, że mają zablokowane karty, bo już nie pracują. A umowy mieli do końca roku - dodaje.

Zdaniem czytelniczki, w umowach zapisano, że pracownicy mają tygodniowy okres wypowiedzenia. - Nikt go nie zachował, pracownicy także nie otrzymali pisemnego wypowiedzenia umowy. Kazano im załatwić obiegówki i opuścić firmę, mieli możliwość wrócić do domu autobusem zakładowym o 4.00 rano i mieli w zimnie i wietrze czekać na parkingu. To kpina. Ci ludzie nie mieli nawet przy sobie pieniędzy, aby wrócić transportem publicznym, a do domów mieli nawet po 100 km. "Opiekun" twierdził, że co 20 minut odjeżdża spod wiaduktu autobus do Poznania, niestety okazało się, że przystanek jest nieczynny - kończy.

Amazon widzi tę sytuację inaczej. - W piątek dwóch pracowników Agencji Randstad nie zostało wpuszczonych do budynku z uwagi na wielokrotne nieusprawiedliwione nieobecności w pracy - tłumaczy Marzena Więckowska, rzeczniczka Amazon. - W przypadku nieusprawiedliwionych nieobecności nie obowiązuje tygodniowy okres wypowiedzenia. Agencje zawsze co najmniej kilkukrotnie kontaktują się z pracownikami, którzy nie pojawili się w pracy. Robią to telefonicznie, SMS-em i pocztą, za potwierdzeniem odbioru - zapewnia. - Zmiana nocna rozpoczyna się o 18:00 i wtedy normalnie działa komunikacja publiczna. Otrzymaliśmy także potwierdzenie, że przystanek komunikacji publicznej w okolicach wiaduktu był czynny - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro