Reklama
Reklama

20-latek okradł starszego mężczyznę z medali, znaczków i złotej biżuterii

fot. Policja

Kolekcjonerskie przedmioty warte około 30 tysięcy złotych ukradł starszemu mężczyźnie 20-latek, który wynajmował od niego mieszkanie. Sprawcę kradzieży szybko zatrzymano. Część "fantów", m.in. złotą biżuterię, zdążył sprzedać.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjantów z Szamotuł poinformowano, że z jednego z mieszkań skradziono drogocenne kolekcjonerskie przedmioty. - Łupem sprawcy padła złota biżuteria, klasery ze znaczkami z okresu zaboru pruskiego, wypchane ptaki, medale, odznaczenia okolicznościowe oraz zdjęcia. Skradzione mienie poszkodowany mężczyzna wycenił na kwotę około 30 tysięcy złotych - wyjaśnia Sandra Chuda z policji w Szamotułach.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Okradziony mężczyzna podejrzewał, że kradzieży mógł dokonać ktoś z rodziny, która wynajmowała od niego mieszkanie. Rodzina już wyprowadziła się z lokalu. Po przesłuchaniu świadków wytypowano, że kradzieży mógł dokonać 20-latek.

Szybko ustalono, gdzie przebywa 20-latek i go zatrzymano. - W trakcie przeszukania mieszkania młodego mężczyzny odnaleziono skradzione przedmioty - klaser, koperty ze znaczkami oraz aparat. Podczas dalszej swojej pracy funkcjonariusze odzyskali pamiątkowe medale i odznaki okolicznościowe, wypchane ptaki oraz pamiątkowe zdjęcia - dodaje.

20-latek przyznał się do kradzieży. Niestety część łupu zdążył już sprzedać. Za kradzież grozi mu 5 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro