Reklama

Nielegalnie odprowadzał ścieki do rowu. Musiał zamontować nowy zbiornik na szambo

fot. SM
fot. SM

Strażnicy miejscy z Piątkowa patrolując ulicą Łysy Młyn zwrócili uwagę na rów wypełniony ściekami. Okazało się, że nieczystości pochodzą z pobliskiego budynku.

Strażnicy przejeżdżający ulicą Łysy Młyn na Piątkowie zwrócili uwagę na rów znajdujący się przy drodze, który był wypełniony cieczą. - Co prawda ze skarpy rowu wystają rury systemu odwadniającego, ale przecież deszczu w tym rejonie nie było od wielu dni. Rozwiązanie tej hydrozagadki okazało się bardzo proste - charakterystyczna woń jaka była wyczuwalna obok rowu wskazywała na nielegalne odprowadzenie szamba - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik SM w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Okazało się, że tuż obok rury odwadniającej umieszczona jest kolejna rura, której nie powinno tam być. Szybko ustalono skąd ścieki płyną do rowu - winowajcą był pobliski budynek. - Nieruchomość od pewnego czasu ma nowego właściciela i w ocenie administratora budynku to właśnie on odpowiada za stan techniczny zbiornika. Reakcja właściciela nieruchomości była natychmiastowa - zlecił całkowitą wymianę starego zbiornika odcinając nielegalne odprowadzenie fekaliów. W ciągu zaledwie dziewięciu dni od pierwszej rozmowy ze strażnikami budynek został podłączony do nowego, ale przede wszystkim szczelnego zbiornika - dodaje.

W trakcie kontroli strażników wykryto kilka innych uchybień związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Wobec administratora obiektu zostały wyciągnięte konsekwencje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro