Reklama
Reklama

Jest o co walczyć. Na Lecha czeka kilkanaście (albo i więcej) milionów złotych

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Wynik rywalizacji dwumeczu z Videotonem Szekesfehervar będzie dla Lecha Poznań szalenie istotny. Sam awans do fazy grupowej Ligi Europy pozwoli zarobić klubowi 10 milionów złotych, a to dopiero początek profitów.

Liga Mistrzów wciąż jest kilka poziomów nad jej "młodszą siostrą", ale w tym roku UEFA po raz kolejny zdecydowała się na zwiększenie premii za udział w Lidze Europy.

Za awans w fazie grupowej każdy klub otrzyma 2,4 miliona euro, czyli ok. 10 milionów złotych. Ponadto zwycięstwo warte jest 360 tysięcy euro, a remis 120 tysięcy.

Gdyby zatem Lech awansował do grupy, a tam wygrał trzy mecze i doznał trzech porażek, zarobiły w sumie niemal 3,5 miliona euro, czyli 14 milionów złotych.

To jednak nie koniec. Do zarobków doliczyć należy dochody z tzw. dnia meczowego: sprzedaży biletów czy cateringu. Zakładając frekwencję bliską 40 tysięcy osób, spokojnie można wycenić zyski z jednego meczu na przynajmniej 1,5 miliona złotych.

Oczywiście dobra gra to kolejne profity. Za zwycięstwo w grupie UEFA płaci 0,5 miliona euro, a zajęcie drugiego miejsca gwarantuje połowę tej sumy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro