Reklama

Strzeszynek: parkują jak chcą, posypią się mandaty

W upalne dni, szczególnie weekendowe, w rejonie kąpieliska nad Jeziorem Strzeszyńskim występuje parkingowy chaos. Kierowcy parkują tu jak chcą, często niezgodnie z przepisami. Policja zapowiada, że będą tu wystawiane mandaty.

Już w połowie czerwca pisaliśmy o problemie parkowaniem w rejonie kąpieliska nad Jeziorem Strzeszyńskim. Parkingowy chaos można tu było zaobserwować w sobotę i niedzielę, gdy termometry wskazywały prawidziwe letnie temperatury. - Wszystko pozastawiane - mówi Brunon, kierowca.

Auta parkują wzdłuż ruchliwej ulicy Koszalińskiej zmuszając pieszych do chodzenia po jezdni. Policjanci zapowiadają tu wzmożone działania. - My nie jesteśmy instytucją, która przymyka oko - mówi Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. - Obowiązkiem każdego kierowcy jest egzekwowanie prawa, a naszym obowiązkiem jest egzekwowanie tego prawa. Każdy z nas ma obowiązek zaparkować zgodnie z przepisami - dodaje.

Zdaniem kierowców, mandaty problemu nie rozwiążą. - Przydałoby się tutaj jakoś te parkingi zorganizować inaczej - mówi Agnieszka, kierowca. - W większości ludzie nielegalnie tutaj stoją - dodaje. Józef Klimczewski przyznaje, że funkcjonariusze również dopominają się o zwiększenie w tym rejonie liczby legalnych miejsc parkingowych.

Już w czerwcu wprowadzono dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej, które kursują na Strzeszyn. Być może dzięki nim więcej osób zdecyduje się wybrać nad jezioro nie swoim autem, a autobusem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
6.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro