Reklama
Reklama

Kolesiostwo w lokalnych strukturach Platformy Obywatelskiej

fot. Telewizja WTK
fot. Telewizja WTK

Przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Poznania, Marek Sternalski został bez konkursu zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Stanowisko przydzielił mu inny polityk PO - marszałek Marek Woźniak.

Przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Poznania, Marek Sternalski dotychczas pracował, jako dyrektor Biura Europosła Filipa Kaczmarka. Natychmiast po wygaśnięciu mandatu europosła został bez konkursu zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Stanowisko przydzielił mu inny polityk PO - marszałek Marek Woźniak.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Sternalski polityką społeczną zajmuje się od wielu lat, jako miejski radny, a dodatkowo ma wyższe wykształcenie. Problem bezrobocia analizował nawet w swojej pracy magisterskiej i wcześniej współpracował z Wojewódzkim Urzędzie Pracy. - Wierzę, że dobrze mi pójdzie w nowej pracy - mówi Sternalski. Do jego obowiązków będzie należało m.in.: analiza rynku pracy, prowadzenie działań aktywizacyjnych, sporządzanie opracowań i statystyk, pośrednictwo pracy.

- Tutaj koledzy zadziałali. Nikogo z nas nie informowano, że będzie potrzebna jakaś rekrutacja w Wojewódzkim Urzędzie Pracy -
mówi radny sejmiku wojewódzkiego z Prawo i Sprawiedliwość, Zbigniew Czerwiński.

Okazuje się, że Sternalski objął stanowisko zgodnie z prawem, gdyż jest to praca na zastępstwo i rekrutacja nie była potrzebna. Przypomnijmy, że w Wojewódzkim Urzędzie Pracy zatrudnionych jest około 300 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro