Reklama
Reklama

Chaos przy Teatralce: "paranoja"

Dojazd do węzła Teatralka ze znakami wprowadzającymi w błąd | fot. Ania
Dojazd do węzła Teatralka ze znakami wprowadzającymi w błąd | fot. Ania

Poniedziałek to dla wielu osób pierwszy dzień z nową komunikacyjną rzeczywistością w okolicy remontowanego ronda Kaponiera. W nocy z czwartku na piątek zmieniono tu zasady ruchu. Od rana nie tylko przy Kaponierze, ale też przy węźle Teatralka, występują korki. Sytuacji nie poprawiła też kolizja auta i tramwaju.

Od kilku dni informujemy o sporych zmianach w rejonie remontowanego ronda Kaponiera. W nocy z czwartku na piątek zmieniono tu organizację ruchu, przez co tramwaje nie mogą kursować pomiędzy mostem Dworcowym i ulicą Dąbrowskiego, a także pomiędzy rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego i Roosevelta. W piątek wiele osób miało "poświąteczne" wolne i dlatego dopiero poniedziałek jest pierwszym dniem roboczym z normalnym natężeniem ruchu samochodów w tym rejonie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Czytelnicy piszą do nas o korkach, jakie tworzą się w rejonie Kaponiery i węzła Teatralka. - Paranoja na Teatralce. I dziwią się, że są korki. Złe oznaczenia - pisze czytelniczka Ania. - Wpierw znak, że ruch odbywa się normalnie. Za chwilę zwężenie z prawej i nakaz jazdy w prawą. Stan faktyczny zwężenie z lewej. Nadzór ruchu kierujący ruchem tramwajowym, a samochody stoją - dodaje.

Nadzór Ruchu MPK przyznaje, że owszem kierował tu ruchem tramwajowym, bo... doszło tu do kolizji bimby i auta. - Około 8.25 przy wyjeździe z trasy PST na ulicę Roosevelta doszło do zderzenia auta i tramwaju linii nr 20. Nikomu nic się nie stało, ale utworzył się tramwajowy korek - wyjaśnia dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Na skrzyżowaniu Roosevelta i Dąbrowskiego wyłączono sygnalizację świetlną. - Musieliśmy tu rozładować tramwajowe korki. Sytuacja została opanowano i obecnie sygnalizacja jest już włączona - dodaje dyżurny.

Informację o zmianach w organizacji ruchu, nie tylko dla kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej znajdziesz TUTAJ. Przypominamy, że dodatkowe zmiany w organizacji ruchu zaszły tu dzisiaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro