Reklama

Po nocnych burzach: w Poznaniu spokojnie, w regionie setki interwencji

fot. Marcin Wolski
fot. Marcin Wolski

Poznaniowi kolejny raz "się udało". I tym razem, choć nocą pojawiły się intensywne opady deszczu i burze, nie były one tak poważne jak w innych rejonach Wielkopolski. Do godziny 6.00 rano strażacy interweniowali w naszym województwie 300 razy. Najtrudniej jest w miejscowości Lisiec Wielki pod Koninem, gdzie zalana została praktycznie cała wieś.

Jak informuje rzecznik wielkopolskich strażaków, do godziny 6.00 rano w środę strażacy mieli pełne ręce roboty w związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie. - Odnotowano około 300 zdarzeń związanych z opadami deszczu i silnym wiatrem - wyjaśnia. - Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach leszczyńskim (80), tureckim (50), wolsztyńskim (48), konińskim i słupeckim (po 20) oraz kaliskim i kolskim (po 15). Najpoważniejsza sytuacja jest w miejscowości Lisiec Wielki w powiecie konińskim, gdzie zalana została cała wieś i droga - dodaje.

W Poznaniu strażacy również mieli kilka interwencji. - Nie było to jednak nic groźnego - zapewnia dyżurny miejskiej straży pożarnej. Przeważnie chodziło o zalane piwnice.

W środę oraz w nocy ze środy na czwartek w Wielkopolsce wciąż mogą się pojawiać burze, podczas których występować mogą intensywne opady deszczu, a nawet lokalnie gradu. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk przewiduje się w centrum i na południu województwa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla naszego regionu. - W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu o charakterze burzowym, na dopływach Warty po Śrem, a w szczególności w małych zlewniach i zlewniach zurbanizowanych - w miejscu wystąpienia opadu burzowego - prognozowany jest gwałtowny wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów okołoostrzegawczych - czytamy w komunikacie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro