Reklama

Politechnika wprowadza zmiany: absolutorium tylko po studiach magisterskich

fot. Politechnika Poznańska
fot. Politechnika Poznańska

Studenci studiów pierwszego stopnia na Politechnice Poznańskiej ze zdziwieniem odkryli, że od tego roku absolutorium oficjalnie kończące studia, odbywa się tylko dla studentów kończących edukację na studiach magisterskich - II stopnia. - Wpadliśmy w pułapkę deprecjonowania wartości absolutorium - wyjaśniają władze uczelni.

Do naszej redakcji dotarła wiadomość od studentów Politechniki Poznańskiej, którzy dowiedzieli się, że mimo zbliżającego się ukończenia edukacji, nie będą mogli wziąć udziału w absolutorium. - W czerwcu kończymy studia pierwszego stopnia inżynierskie na Politechnice Poznańskiej i Rektor zadecydował ,że likwiduje ABSOLUTORIUM - napisali studenci. - Sami w to jeszcze nie wierzymy. Ale to postanowione. Człowiek studiuje tyle lat, płaci grube pieniądze, a na koniec dostaje taką "miłą" wiadomość. Przecież to ABSOLUTORIUM - toga i biret, to tradycja od lat, dopełnienie całości tych studiów. Każda inna uczelnia organizuje absolutorium, a Politechnika nie. Przecież każdy student opłaca koszt organizacji absolutorium - dodali.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Uczelnia potwierdza, że wprowadziła zmiany. - Od trzech lat mamy studia dwustopniowe - mówi prof. Jacek Goc, prorektor ds. kształcenia na Politechnice Poznańskiej. - Poprzednio, gdy mieliśmy tylko jednolite studia magisterskie, absolutorium odbywało się raz. W tej chwili była potrzeba organizowania tej uroczystości dwukrotnie. Stwierdziliśmy, że ponieważ w przypadku naszej uczelni ponad 60% studentów kontynuuje u nas naukę na studiach II stopnia, wpadliśmy w pułapkę deprecjonowania wartości absolutorium - dodaje. Teraz absolutoria odbywają się tylko raz - w okresie wiosennym. Wcześniej organizowano je również zimą.

Dziś dyskutowano na ten temat z rektorem uczelni. - Ustaliliśmy, że jeżeli będzie wniosek Samorządu Studenckiego, poparty przez prodziekana i poparty informacją, że dotyczy to grupy osób, które mają tytuł zawodowy inżyniera i nie zamierzają kontynuować nauki na naszej uczelni, nie widzimy problemu, by taką uroczystość dla tych osób zorganizować - zapewnia. Prorektor ds. kształcenia ma się spotkać z grupą studentów w tej sprawie.

Jak oceniacie decyzję władz Politechniki Poznańskiej? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro