Reklama

Starołęcka: zamontowano nowe kratki na studzienkach. Znowu je ukradli!

fot. ZDM
fot. ZDM

W czwartek rano pisaliśmy o niezabezpieczonych studzienkach kanalizacyjnych przy ulicy Starołęckiej. Skradziono stąd kratki. Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w czwartek zamontowano nowe. Dziś w nocy... zostały skradzione.

Zarząd Dróg Miejskich mówi o pladze kradzieży kratek i włazów zabezpieczających studzienki kanalizacyjne. - Od początku tego roku zanotowaliśmy kradzieże 77 rusztów (tzw. kratek) i pokryw włazów kanalizacyjnych. Zdarza się, że kradzione są te dopiero co zamontowane - wyjaśnia ZDM.

Tak było w przypadku kratek na ulicy Starołęckiej. W czwartek pisaliśmy, że zniknęło stąd około 8 kratek zabezpieczających studzienki kanalizacyjne wzdłuż ulicy od ronda Starołęka w kierunku Fortecznej. Jeszcze tego samego dnia braki uzupełniono. Ale złodzieje ponownie się nimi zainteresowali. - Dziś rano stwierdzono ich kradzież... - dodaje.

Kratki znikają nie tylko z ulicy Starołęckiej. - W ostatnim czasie kradzieże rusztów mają miejsce na Nowym Mieście, na ulicach Ożarowskiej, Starołęckiej, Minikowo, Książęcej, Obodrzyckiej, Unii Lubelskiej, a także na Hetmańskiej i Dolnej Wildzie.

Zarząd Dróg Miejskich apeluje, by reagować w przypadku przyłapania złodziei na gorącym uczynku. - Prosimy mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby, które zachowują się podejrzanie w pobliżu elementów infrastruktury kanalizacyjnej. Często ubrane są w stroje sugerujące, że pracują w służbach miejskich lub firmach pracujących na zlecenie np. Zarządu Dróg Miejskich. W takich przypadkach prosimy o natychmiastowe wezwanie policji lub straży miejskiej. Prosimy o zanotowanie numerów rejestracyjnych samochodów, którymi poruszają się podejrzani, wykonanie fotografii na przykład telefonem komórkowym - kończy ZDM.

Nowa kratka oraz jej montaż kosztują łącznie 400 złotych. Koszty nie są tutaj jednak jedynym problemem. Brak kratek oraz włazów stanowi poważne zagrożenie dla kierowców oraz pieszych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro