Reklama
Reklama

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne zamieni się w Poznań Główny

O kontrowersjach wokół Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego pisaliśmy wielokrotnie. Ostatnio sam prezydent apelował o "zintegrowanie ZCK", a dziś ogłoszono plan zmian, które mają do tego doprowadzić.

O problemach, z którymi muszą zmagać się podróżni, wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Władze miasta przez długi czas nie zauważały tych problemów, ale w ostatnich tygodniach pojawiają się głosy, że jednak zmiany są potrzebne - Osobiste doświadczenia oraz liczne informacje od mieszkańców i podróżnych były powodem podjęcia przez Urząd Miasta Poznania próby zintegrowania systemu znaków dla mieszkańców Miasta i naszych gości jaki obowiązuje w obiektach zwanych potocznie Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym - wyjaśniał tydzień temu Paweł Marciniak, rzecznik prezydenta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W czwartek odbyła się konferencja prasowa prezydenta i plastyka miejskiego, w trakcie której zaprezentowano propozycje zmian na terenie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Zaskakującą jest przede wszystkim zmiana nazwy całego obiektu - Wiemy, co było nie tak. Wiemy, że nie zgadzały się nazwy, różne były napisy. Proszę by od dziś mówić Poznań Główny - powiedział Ryszard Grobelny, prezydent miasta. Plastyk miejski dodaje - ZCK jest nazwą roboczą, my wracamy do parasola. Tego co ludzie kojarzą, na biletach mają przecież napis Poznań Główny. Ma być u nas taki system komunikowania jak w innych dużych miastach świata - wyjaśnia Piotr Libicki.

W najbliższym czasie ustalony zostanie zestaw nazw, które będą obowiązywały na terenie całego kompleksu, a następnie zaprojektowany zostanie system komunikowania, który konsultowany będzie przez plastyka miejskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro