Lech niespodziewanie uległ Koronie

Korona Kielce - Lech Poznań 1:0 | fot. Mateusz Gawarecki

Lech Poznań niespodziewanie przegrał na wyjeździe spotkanie 19. kolejki ekstraklasy Koroną Kielce 0:1. Wynik meczu tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił Daniel Gołębiewski.

Spotkanie rozpoczęła się dla zespołu Mariusza Rumaka fatalnie, gdyż w 8. minucie czerwoną kartkę za zatrzymanie przed polem karnym faulem Macieja Korzyma otrzymał Marcin Kamiński. Chwilę później bezpośredni strzał z rzutu wolnego oddał Paweł Golański, a piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Lecha Poznań. W kolejnych minutach Korona starała się dośrodkowywać piłkę ze skrzydła na głowy swoich napastników, ale głównie wpadała ona w ręce Macieja Gostomskiego. Niestety w 22. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Rafał Murawski i od tego momentu gra poznaniaków nie wyglądała najlepiej. Natomiast walcząca o utrzymanie Korona poważnie zagroziła bramce Lecha dopiero tuż przed przerwą, ale Gostomski wybronił groźny strzał Siergieja Pyłypczuka.

Po zmianie stron gospodarze już w pierwszej swojej akcji mogli wyjść na prowadzenie, ale znów strzał Pyłypczuka obronił Gostomski. Bramkarz Lecha do końca spotkania zmagał się w sumie z ponad 40 dośrodkowaniami i obronił 17 strzałów. Skapitulował dopiero w 88 minucie, gdyż Pyłypczuk uciekł obronie i dośrodkował w pole karne do Daniela Gołębiewskiego, który wyprzedził Gostomskiego i głową skierował piłkę do bramki.

Lechici w doliczonym czasie gry mogli jeszcze doprowadzić do remisu. Dariusz Formella uruchomił Bartosza Ślusarskiego, który wbiegł w pole karne, ale nie mogąc oddać strzału podał do Gergo Lovrencsics. Węgier stracił piłkę, a chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

- Mecz od początku nam się nie ułożył. Musieliśmy grać o jednego mniej. Zmieniliśmy sposób gry, aby czekać na kontrataki. W ofensywie nie byliśmy zbyt groźni, ale dobrze realizowaliśmy zadania defensywne. W końcówce nie ustrzegliśmy się jednak błędu i wracamy do Poznania bez punktów - mówił po spotkaniu trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Korona Kielce - Lech Poznań 1:0 (0:0)