Reklama
Reklama

Wilda: na jednym z budynków powstaje mural

fot. Piotr Gruszka

Do wtorku potrwają prace nad muralem, który powstaje na ścianie budynku przy ulicy Rolnej 8 na poznańskiej Wildzie. Tworzy go belgijski artysta Ives Ingelaere w ramach Dni Belgijskich.

21 października w Poznaniu i Warszawie rozpoczęły się obchody jubileuszowych Dni Belgijskich. Do 15 listopada w tych dwóch miastach można zapoznać się z belgijską kulturą, kuchnią oraz z belgijskim biznesem. Jednym z punktów programu jest malowanie muralu na ścianie budynku przy ulicy Rolnej 8 na Wildzie. Dzieło powstaje już od piątku i ma być gotowe we wtorek.

- Ideą Dni Belgijskich jest wzmacnianie więzi biznesowych i kulturowych pomiędzy Belgią a Polską. Dlatego też, w tym roku do naszego kraju zawita niezwykle utalentowany belgijski artysta Ives Ingelaere, który będzie autorem muralu nawiązującego do polsko-belgijskiej współpracy - wyjaśniają organizatorzy Dni Belgijskich. Mural pozostanie na ścianie budynku przez kilka najbliższych lat.

Ale malowanie jednej z poznańskich ścian nie jest jedynym wydarzeniem w ramach obchodów Dni Belgijskich. Od poniedziałku do środy w poznańskim kinie Muza odbywać się będzie Festiwal Filmów Belgijskich. - Obejmuje 6 projekcji w tym nagrodzony na zeszłorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym "Tango Libre" oraz goszczący od niedawna na polskich ekranach film "W kręgu miłości". Od 28 do 30 października codziennie widzowie będą mogli obejrzeć dwa filmy, z których jeden jest frankofoński, a drugi flamandzki - dodają.

Więcej o Dniach Belgijskich w naszym kalendarium oraz TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro