Reklama
Reklama

Stary Poznań Główny zamknięty. PKP zaprasza do nowego budynku

Czwartek w starym budynku dworca PKP | fot. Elżbieta Skowron
Czwartek w starym budynku dworca PKP | fot. Elżbieta Skowron

W nocy z czwartku na piątek zamknięto stary budynek dworca PKP w Poznaniu. Biletów tu nie kupimy, ale wciąż możemy... wypić kawę. Część komercyjna obiektu wciąż działa. Stary budynek prawdopodobnie zostanie gruntownie przebudowany.

Spora zmiana dla pasażerów korzystających z połączeń kolejowych. W nocy z czwartku na piątek Polskie Koleje Państwowe zamknęły część budynku starego dworca PKP, w której odbywała się obsługa pasażerów. Nie można więc tu kupić biletów, ani dowiedzieć się, o której godzinie odjeżdża nasz pociąg. Tablice informacyjne nie działają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W budynku wciąż funkcjonują sklepy czy punkty usługowe. Można się do nich dostać tylko bocznymi wejściami - od strony peronów nr 1 oraz nr 4. Nie wiadomo jak długo będzie tu można np. wypić kawę w kawiarni czy zrobić zakupy w sklepie spożywczym - część komercyjna ma działać przynajmniej do końca bieżącego roku.

Przyszłość starego budynku nie jest jeszcze znana, ale mówi się o dwóch opcjach - wyburzeniu obiektu i postawieniu w jego miejscu zupełnie nowej konstrukcji lub gruntownej przebudowie. - Na pewno chcielibyśmy w tym projekcie ująć pewne odtworzenie starej fasady, która kiedyś tu była wykonana z muru pruskiego - mówi Jarosław Bator, dyrektor PKP Nieruchomości.

W piątek odbędą się trzy wycieczki po budynku starego dworca. Bilety na nie rozdawano w czwartek, o czym informowaliśmy na naszym portalu (TUTAJ). W piątek o 9.30 odbędzie się natomiast symboliczny pogrzeb budynku (szczegóły TUTAJ).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro