Reklama
Reklama

Społecznicy organizują pogrzeb starego dworca

Społecznicy, którzy w ostatnich miesiącach walczyli o poprawę funkcjonalności nowego dworca, organizują w piątek pogrzeb starego budynku dworca. Do uczestnictwa w uroczystościach pogrzebowych zapraszają wszystkich poznaniaków.

Wraz z otwarciem galerii handlowej Poznań City Center kończy się historia wybudowanego w 1879 roku budynku dworca. Warto przypomnieć, że budowa nowego dworca od początku budziła kontrowersje. Wskazywano na złą lokalizację nowego budynku, stosunkowo niewielką przestrzeń przeznaczoną na funkcje dworcowe, kiepską estetykę remontowanych peronów czy złe rozwiązania komunikacyjne. W ostatnich miesiącach głośno było zwłaszcza o walce o skrócenie drogi na dworzec.

O słuszności wielu postulatów najlepiej świadczy to, że podróżni cały czas chętniej korzystali z budynku starego dworca. Niestety władze miasta i inwestor nie przychyliły się do postulatów społeczników, a jutro historia starego dworca dobiegnie końca - Z żalem zawiadamiamy, że w wieku prawie 134 lat do historii przechodzi stary poznański dworzec. W ostatnich latach zaniedbywany, zbudowany jednak według funkcjonalnego niemieckiego założenia. Symboliczny pogrzeb odbędzie o 9:30 przed starym dworcem głównym. Trzech żałobników złoży wieniec, zapali znicz i zaduma się nad odejściem nie tylko budynku, ale również poznańskiej gospodarności - piszą społecznicy, którzy zapowiadają, że zamierzają dalej walczyć o poprawę funkcjonalności Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro