Reklama

Nocne biegi na orientację znów w Poznaniu

fot. Łukasz Nowacki / poznajpoznan.com
fot. Łukasz Nowacki / poznajpoznan.com

Ponad 200 osób wystartowało w pierwszym biegu na orientację w ramach drugiej edycji cyklu "Poznaj Poznań Nocą", który odbył się na os. Jana III Sobieskiego.

Biegi na orientację, to mało znana jeszcze w Polsce dyscyplina sportowa, która cieszy się dużą popularnością w krajach skandynawskich. Zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę, zaliczając w odpowiedniej kolejności punkty kontrolne. Warianty przebiegu miedzy punktami kontrolnymi zawodnik ustala sam.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Pierwszy bieg drugiej edycji cyklu "Poznaj Poznań Nocą" odbył się w ostatnią środę na os. Jana III Sobieskiego. Na starcie pojawiło się ponad 200 zawodników, a pierwszy trasę o długości blisko 5 km pokonał Bartosz Pawlak z WKS Grunwald Poznań. Drugi był jego klubowy kolega Michał Olejnik, a trzeci Mikołaj Dutkowski z klubu UKS Arkady Raszków. Najlepsza wśród kobiet okazała się Paulina Dudzińska z klubu UKS Arkady Raszków.

Zgłoszenia do każdego biegu przyjmowane są po przez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.poznajpoznan.com. Wszystkie informacje o zawodach, jak i obiegach na orientacje znajdą państwo na stronie www.poznajpoznan.com oraz www.facebook.com/poznajpoznan .

Impreza składa się z 5 etapów (start zawsze o 19:00):
- 23.10.2013 os. Jana III Sobieskiego, zakończony
- 13.11.2013 os. Lecha
- 11.12.2013 Zawady
- 15.01.2014 os. Armii Krajowej
- 26.02.2014 finał

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro