Jest ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa!
Dodano 24 minuty temu
Przed nami upalne dni.
- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 C do 33 C. Temperatura minimalna w nocy od 16 C do 20 C - Informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W przypadku Poznania ostrzeżenie będzie obowiązywać od 12:00 w czwartek do 10:00 w sobotę, choć już zapowiedziano, że będzie kontynuowane. - Ostrzeżenie będzie kontynuowane z wyższym stopniem. Temperatura maksymalna przekraczająca 30 C utrzyma się co najmniej do poniedziałku - zaznaczono.
W przypadku dwóch wielkopolskich powiatów - leszczyńskiego i wolsztyńskiego - ostrzeżenie obowiązuje już od środy.
Z prognoz wynika, że zdecydowanie najgoręcej ma być w niedzielę. Termometry w Poznaniu mogą zbliżyć się do 40 stopni w cieniu!

