Reklama
Reklama

Pistolet użyty w napadzie doprowadził do handlarzy bronią

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Funkcjonariusze poznańskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel bronią. Dodatkowo w ręce funkcjonariuszy wpadły inne osoby, powiązane z zatrzymanymi i zajmujące się innymi przestępstwami.

W grudniu 2011 roku na stacji paliw w miejscowości Góra w województwie dolnośląskim doszło do napadu. Czterech mężczyzn podczas ucieczki z miejsca przestępstwo wdało się w strzelaninę z policjantami. - Okazało się, że za tym napadem stoją Wielkopolanie, dwóch mieszkańców Bielewa i dwóch ze Śremu. Podczas zatrzymania zabezpieczono przy nich pistolet, z którego ostrzeliwano ścigających ich policjantów - wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Zabezpieczony pistolet pozwolił na dotarcie do kolejnych podejrzanych. Na jego podstawie funkcjonariuszom udało się dotrzeć do kilku osób powiązanych przestępczą działalnością. - Poza zatrzymanymi w sprawie napadu i strzelaniny w Górze pozostali to w większości mieszkańcy Poznania, Kościana i Grodziska Wielkopolskiego - dodaje Marciniak.

Akcję zatrzymania wszystkich podejrzanych przeprowadzono tego samego dnia. Policjanci z CBŚ wkroczyli do ich mieszkań. - Wśród zatrzymanych dwóch zajmowało się handlem bronią. Poza nimi 5 osób zamieszanych było w handel narkotykami oraz włamania. Łącznie w tej sprawie za różne przestępstwa zatrzymano 11 osób.

7 z 11 osób trafiło do aresztu. Za handel bronią grozi do 10 lat więzienia, a za handel narkotykami - do 8 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro