Reklama
Reklama

Wojna o koty na osiedlu Kopernika

Administracja osiedla Kopernika zamurowała szyb, w którym chowały się koty. Usunęła także domki dla kotów. Osoby, które dokarmiają zwierzęta, sprzeciwiają się takiemu działaniu administracji.

Jedna z mieszkanek osiedla Kopernika twierdzi, że w jednym z szybów zamurowano kota. Administracja zaprzecza, ale przyznaje, że szyby zostały zamknięte - Zostały zabudowane deskami, zakryte, żeby nie wlatywała tam woda, żeby nie wrzucano tam śmieci, żeby nie wchodziły tam zwierzęta bo to nie jest miejsce na takie rzeczy - mówi Piotr Smolarski, kierownik os. Kopernika.

Mieszkańcy bloków skarżą się na brzydkie zapachy z piwnic, w których zamieszkały zwierzęta. Wybite szyby w oknach piwnic sprawiają, że robi się tam coraz zimniej. Ale mieszkańcy zapewniają, że przeciwko samym kotom nic nie mają. Nie brakuje osób chętnych do opieki nad kotami. Brakuje jednak miejsca, w którym zwierzęta nie przeszkadzałaby, ani mieszkańcom, ani administracji. Fundacja Agapeanimali szuka takiego miejsca, w którym koty spokojnie mogłyby żyć- Chodzi o wydzielenie miejsc na schronienia, na postawienie budek. Wydaje mi się, że jest to rozwiązanie kompromisowe -mówi Magdalena Maj z fundacji.

Administracja deklaruje, że może znaleźć takie miejsce - Nie widzę problemu, żebyśmy w jakichś wydzielonych miejscach postawili te budki i żeby ktoś o to dbał - kończy Smolarski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro