Reklama
Reklama

Plac przy dworcu PKP: taksówkarze nie stosują się do znaków

fot. Piotr

W maju na placu przy dworcu PKP wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Miały one wprowadzić tu porządek. Główną z nich jest wyznaczenie dwóch pasów ruchu na placu - pas zewnętrzny umożliwia podjechanie pod drzwi starego budynku dworca i zatrzymanie się na nie dłużej niż 1 minutę. Taksówkarze jednak regularnie tu parkują.

W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o mandatach wystawianych przez policjantów na placu przed starym budynkiem dworca PKP. Pojawił się tutaj bowiem znak zakazujący zatrzymywania się w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia na dworzec. Nowy znak sprawił, że kierowcy mieli problem z przywiezieniem kogoś na dworzec lub odebraniem ludzi z peronów. Powód? Trzeba było się zatrzymać na parkingu na środku placu - ten jest jednak płatny i często zajęty.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Zmiana została wprowadzona, gdyż problem mieli tam kierowcy autobusów MPK. Często samochody osobowe były tu zaparkowane tak, że blokowały przejazd pojazdów komunikacji miejskiej.

W styczniu pojawiła się informacja, że na placu wprowadzone zostaną zmiany, które uporządkują kwestię organizacji ruchu na tym terenie. I tak się stało. W maju pojawiły się tutaj nowe znaki drogowe, nowe przejście dla pieszych, a także pas ruchu dla autobusów, dzięki czemu pojazdy MPK mogą się tutaj poruszać sprawniej. Znak zakazujący zatrzymywania się w pobliżu drzwi do budynku starego dworca zastąpiono znakiem zakazu postoju. O kilkadziesiąt metrów przeniesiono także postój taksówek. Nie wszystkim jednak się to podoba.

O sprawie nielegalnego postoju dla taksówek przy drzwiach starego budynku dworca poinformował nas czytelnik, Piotr. - Ilekroć zajeżdżam przed Dworzec Główny, zastaję sytuację jak na zdjęciu. Taksówkarze parkują przed wejściem do holu dworca, a policja nie reaguje. W tej sytuacji, gdy chcę wysadzić pasażera muszę siłą rzeczy zablokować całkowicie przejazd, gdyż pozostaje tylko ustawić się obok taksówek. Dlaczego policja, tak skora do wystawiania mandatów w innych przypadkach, na taksòwkarzy patrzy przez palce - pyta.

Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki przyznaje, że o zachowaniu taksówkarzy wie. - Potwierdzam, że jest tam problem. Taksówkarze nie stosują się do znaku stojącego w pobliżu drzwi dworca i robią sobie tutaj nielegalny postój dla taksówek - mówi. - Każdego dnia wysyłamy tam patrole i dzisiaj również to zrobimy. Za każdym razem trafia się kilku taksówkarzy, którzy łamią przepisy i są karani mandatem - dodaje. - Wszyscy inni kierowcy nie mają problemów z dostosowaniem się do organizacji ruchu - zapewnia.

TUTAJ pisaliśmy o nowej organizacji ruchu przy dworcu.

Czy zakaz parkowania pod starym dworcem PKP ma sens?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro