Reklama
Reklama

MTP: "fotoradar" na wewnętrznej drodze, "by ostudzić zapał kierowców"

fot. Adalos
fot. Adalos

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich pojawił się nietypowy "fotoradar". Stanął na wewnętrznej drodze, po której poruszają się pracownicy. - Ustawiono go, by ostudzić zapał kierowców - pisze czytelnik. Targi wyjaśniają, że to żart pracowników.

O nietypowym fotoradarze poinformował nas czytelnik. - Z powodu licznych prac remontowych na terenie MTP w Poznaniu zmieniono organizację ruchu - pisze Adalos. - Zamknięty jest między innymi główny wjazd od ul. Śniadeckich. Wjeżdżać można od tej samej ulicy, ale od narożnika pawilonu 7A. Z racji tego, że wzdłuż wjazdu i pawilonu 7A jest wiele wejść, przez które wchodzą pracownicy, ze względów bezpieczeństwa i ostudzenia zapałów kierowców ustawiono fotoradar - dodaje.

Karolina Nawrot, rzeczniczka Międzynarodowych Targów Poznańskich tłumaczy, że to... żart pracowników. - Kamerka na statywie umieszczona przy wjeździe to żart kolegów, którzy mają biuro w pawilonie 7. Jako, że ta droga jest rzadko wykorzystywana nie ma na niej oznaczenia informującego o ograniczeniu prędkości, a na całym terenie MTP występuje ograniczenie do 20 km/h - wyjaśnia. - Koledzy chcąc przypomnieć innym pracownikom o obowiązujących zasadach ruchu na terenie MTP stworzyli na własną rękę imitację fotoradaru, który jednak nie spełniał funkcji prawdziwego pomiaru prędkości i nie robił zdjęć - zapewnia.

"Fotoradar" już zniknął. - Na wniosek Zarządu MTP na tej drodze zostało już zainstalowane oznaczenie informujące o konieczności jazdy z prędkością do 20 km/h. Koledzy zakończyli swoją akcję.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro