Reklama
Reklama

Miasto oszczędza na oświetleniu ulicznym?

Na ciemności skarżą się nasi czytelnicy, którzy twierdzą, że uliczne latarnie są zapalane zbyt późno. Zarząd Dróg Miejskich twierdzi jednak, że oświetleniem steruje komputer i żadne zmiany w ostatnim czasie nie były wprowadzane.

W poniedziałek o godzinie 21:30 latarnie nie świeciły się na Rondzie Rataje oraz innych poznańskich rondach. Czytelnicy twierdzą, że podobna sytuacja występuje między innymi na al. Solidarności. Latarnie na Winogradach zapalają się dopiero o 21:50 - Tak dzieje się już od kilku dni. Panują całkowite ciemności. Uważam, że bezpieczeństwo mieszkańców Poznania jest zagrożone i całkowicie ignorowane przez władze miasta - pisze czytelnik. Spostrzeżenia czytelników potwierdzają taksówkarze - Wydaje mi się, że ostatnio trochę późno się zapalają - mówi jeden z nich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich, który administruje ulicznym oświetleniem, twierdzi, że latarniami steruje komputer i to on decyduje o tym, kiedy zapalić światło. Urzędnicy dodają, że w ostatnim czasie przez pochmurne wieczory w mieście szybciej robi się ciemno i stąd wrażenie, że latarnie zapalane są później - W przypadku na przykład dużego zachmurzenia, burz, gradobicia, może zaistnieć odczucie braku oświetlenia sztucznego. Natomiast paradoksalnie w dni bardzo słoneczne, ciepłe można odnieść wrażenie, że oświetlenie drogowe zapalane jest zbyt wcześnie - twierdzi Dorota Wesołowska, rzeczniczka ZDM-u.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro