Reklama
Reklama

Bartłomiej Wróblewski na Mount Everest: załamanie pogody

Wyprawę poznaniaka relacjonujemy od początku marca, a we wtorek otrzymaliśmy informację o rozpoczęciu ataku szczytowego na najwyższy szczyt Ziemi. Atak miał rozpocząć się około godziny 22 czasu polskiego, a zakończyć około 7 rano, jednak o 5 rano otrzymaliśmy niepokojący komunikat.

Bartłomiej Wróblewski jest poznaniakiem, a zawodowo zajmuje się prawem. W Himalajach poznaniak przebywa od końca marca i od tego czasu przygotowuje się do zdobycia Mount Everestu. Poznaniak już w ubiegłym roku próbował wejść na najwyższy szczyt Ziemi - W ubiegłym roku do zdobycia szczytu zabrakło mi 1000 metrów. Załamała się pogoda. Doszedłem do wniosku, że muszę zawrócić. Nie było sensu iść dalej, nadmiernie ryzykować - mówił himalaista przed wyprawą.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Kilka dni temu informowaliśmy, że wyprawa, której członkiem jest poznaniak, dotarła do bazy pod Mount Everestem, a we wtorek otrzymaliśmy informację o rozpoczynającym się ataku szczytowym - Założyliśmy obóz czwarty (7920m). Planujemy zaatakować tej nocy o 22:00, na szczycie ok. 7:00. Samopoczucie dobre - napisał himalaista w wiadomości przysłanej do naszej redakcji. Jednak w środę o godzinie 5 rano czasu polskiego otrzymaliśmy niepokojącą wiadomość od himalaistów "Pogoda się załamała. Jesteśmy wciąż w obozie czwartym (7920m). Wiatr do 70 km/h. Jeśli pogoda się poprawi atakujemy nocą, jeśli nie - schodzimy".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro