Reklama
Reklama

Oszust podszywał się pod znaną fundację

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który podszywał się pod fundację niosącą pomoc ciężko chorym. Według wstępnych ustaleń mężczyzna wyłudził od czterdziestu osób około 20 tysięcy złotych.

Informacje o oszustwie dotarły do policjantów z prokuratury, do której zgłosiła się oszukana mieszkanka Poznania - Z jej zawiadomienia wynikało, że poprzez e-mail otrzymała list z prośbą o finansowe wsparcie fundacji zajmującej się niesieniem pomocy osobom chorym. List był sygnowany nazwą znanej w całej Polsce fundacji. Kobieta przelała na wskazane konto pieniądze - relacjonuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Kobieta postanowiła sprawdzić, czy pieniądze dotarły do fundacji, a wówczas oszustwo wyszło na jaw.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Sprawa trafiła do policjantów komisariatu Poznań Nowe Miasto, którzy ustalili, że podobne maile trafiły do bardzo wielu osób - Funkcjonariusze szybko ustalili część z tych osób i szczegółowo ich przesłuchali - dodaje Borowiak. Policjantom udało się ustalić, że oszustem jest 27-letni Tomasz W. z Nowego Tomyśla. Mężczyzna został już zatrzymany, a na podstawie zebranych materiałów dowodowych, postawiono mu zarzut oszukania czterdziestu osób i wyłudzenia od nich około dwudziestu tysięcy złotych.

Policjanci podejrzewają, że mężczyzna mógł działać na terenie całego kraju. Sprawa jest rozwojowa. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony z aresztu, ale znajduje się pod nadzorem policji. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
72.11 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro