Reklama
Reklama

Mordercze szkolenie w Biedrusku [Zdjęcia]

Kurs taktyczno - wytrzymałościowy zawitał na poligon w podpoznańskim Biedrusku. Cały kurs trwa sześć tygodni, a drugi etap odbywający się w Biedrusku prowadzony jest przez żołnierzy poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Kurs przeznaczony jest dla dowódców plutonów oraz drużyn rozpoznania. Cały kurs to sześć tygodni i 500 godzin intensywnego szkolenia, które wymaga ogromnej odporności psychicznej i fizycznej.

Pierwszy etap ćwiczeń prowadzony był w Kotlinie Kłodzkiej, a drugi odbędzie się na poligonie w Biedrusku - Kurs obejmuje zadania rozpoznawcze realizowane w strefie tyłowej przeciwnika. Realizacja zadań w tej strefie uzależniona jest od umiejętności przetrwania, maskowania, oraz perfekcyjnego posługiwania się uzbrojeniem i sprzętem bojowym. Celem kursu jest przygotowanie żołnierzy do kierowania pododdziałem w sytuacjach stresowych związanych z zagrożeniem życia na polu walki. Szczególny nacisk położony jest na umiejętności planowania i podejmowania decyzji oraz przewodzenia zespołem ludzkim. Dodatkowo dowódcy przygotowywani są do przebywania w trudnych warunkach terenowych, pogodowych oraz w stanie wyczerpania fizycznego i psychicznego - opowiada chorąży Marcin Szubert, rzecznik CSWL.

Do kursu przystąpiło 38 żołnierzy, ale do tej pory pozostało jedynie 13 żołnierzy, pozostali nie spełnili rygorów kursu. Po zakończeniu ćwiczeń w Biedrusku, żołnierze przeniosą się na ostatni dwu tygodniowy etap na poligonie w Wędrzynie. Kurs zakończy się wręczeniem certyfikatu i emblematu poświadczającego ukończeniu kursu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro