Reklama
Reklama

EURO: sześciu Chorwatów wciąż w areszcie

W poznańskim areszcie wciąż przebywa sześciu Chorwatów, którzy zostali zatrzymani za różne wykroczenia w niedzielę. Dwóch z nich brało udział w niedzielnej bójce na Starym Rynku.

W niedzielę w trakcie meczu oraz po nim policja nie odnotowała poważniejszych wykroczeń. - Zatrzymano jednego Chorwata, który dostał się na murawę poznańskiego stadionu w trakcie meczu. Natychmiast zatrzymała go ochrona, został wyprowadzony z obiektu - tłumaczy podinspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Inny Chorwat, który nie posiadał biletu na mecz, przeskoczył przez płot otaczający stadion. Również został zatrzymany.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W ręce policji wpadli też inni obywatele Chorwacji - jeden z nich prowadził samochód pod wpływem alkoholu, a drugi sprzedawał nielegalnie bilety na mecz.

To nie koniec. Jeszcze przed meczem w ręce poznańskich policjantów wpadło dwóch Chorwatów, którzy byli uczestnikami bójki na Starym Rynku. W ruch poszły m.in. krzesła i stoły z ogródków gastronomicznych. - Część zatrzymanych osób już usłyszała zarzuty, a nawet trafiła przed sąd. Innych czeka to w najbliższych godzinach - wyjaśnia Borowiak.

Co z uczestnikami burdy, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę na Starym Rynku? - Szczegółów obecnie nie zdradzamy. Mamy ustaloną tożsamość uczestników tego zdarzenia. Wśród zatrzymanych byli nie tylko Chorwaci i Irlandczycy, ale także Polacy - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro