Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

Uczniowie „Ekonomika” – z pomysłem na siebie, z pomysłem na życie

REKLAMA
środa, 9.05.2012 r.
godz. 11.00

Szkoła co roku odnotowuje prawie 100% zdawalność egzaminu maturalnego oraz ok. 80% zdawalność egzaminu zawodowego (wyniki znacznie przewyższające średnią krajową).

Imponująca jest  tym roku liczba finalistów i laureatów konkursów i olimpiad ogólnopolskich uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych: 7 w XVII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, 5 w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Bankach, 1 laureatka w Olimpiadzie Przedsiębiorczości , III miejsce w ogólnopolskim konkursie Young Manager, I miejsce w ogólnopolskim konkursie na Plan Kampanii Monet Kolekcjonerskich NBP – WOŚP, 1 finalista w pretestach Ogólnopolskiego testu Wiedzy Ekonomicznej TVP.. Uczniowie ZSE zostali też finalistami konkursów o zasięgu wojewódzkim: 7 w konkursie „Supermatematyk” oraz 4  w „Konkursie z Rachunkowości - Akademia Księgowego” pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Te sukcesy uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica przy ul. Marszałkowskiej w Poznaniu, pokazują, że mają oni pomysł na siebie i swoje życie - kończąc technikum mają zawody atrakcyjne na rynku pracy: technika ekonomisty,  informatyka,  organizacji reklamy i obsługi turystycznej a jednocześnie mogą dalej studiować. Szkołę wspomagają w tym znani partnerzy: Uniwersytet Ekonomiczny i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Uczniowie ZSE biorą także udział w projektach finansowanych ze środków unijnych programu Comenius oraz Kapitał Ludzki. Co roku jest realizowanych kilka projektów tego typu, podczas których uczniowie korzystają z platform e-learningowych, kursów i wykładów on-line, chat’ów z mentorami, a najlepsi wyjeżdżają na wakacyjne obozy naukowe. Szkoła bierze udział w programach IT Academy i MSDN AA, dzięki którym wszyscy uczniowie mają dostęp do bezpłatnego oprogramowania Microsoftu a uczniowie klas informatycznych zdobywają certyfikaty Microsoftu, poświadczające ich umiejętności (w szkole uczą trenerzy tej firmy).

Uczniowie rozwijają także talenty aktorskie, wokalne i taneczne, prezentując je podczas organizowanych w ZSE międzyszkolnych turniejów i pokazów. W naszej szkole odkrywamy też wiele talentów sportowych - bardzo prężnie i z wieloma sukcesami działają sekcje piłki siatkowej, ręcznej (ZSE - mistrzem Poznania!), koszykowej. Patrycja Szymkowiak III klasy zajęła miejsce w pierwszej 16-tce na Mistrzostwach Świata w speedbadmintonie w Berlinie

Więcej pomysłów na siebie i na życie na www.zsepoznan.pl  
Przyłącz się też do nas na Facebooku!

Reklama