Reklama
Reklama

Antoninek i Dymka: coraz więcej utrudnień

Kierowcy, którzy jechali w piątek rano ulicą Arcybiskupa Dymka wiedzą, że najbliższe trzy tygodnie nie będą na tej trasie należeć do łatwych. Od soboty kolejne utrudnienia pojawią się natomiast na węźle Antoninek.

Nastał piątek i na ulicy Arcybiskupa Dymka wprowadzono zapowiadane od kilku tygodni zmiany. Przy skrzyżowaniu z ulicą Żelazną zamknięto jeden z pasów ruchu na odcinku ok. 200 metrów. Ruchem kieruje tam tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na samej ulicy Żelaznej (od skrzyżowania z ulicą arcybiskupa Dymka, na odcinku około 100 m, czyli do skrzyżowania) wprowadzono ruch jednokierunkowy. Z oddziału zakaźnego szpitala można wyjechać tylko w prawą stronę.

Na przystosowanie się do takich zmian kierowcy mają trzy tygodnie, bo właśnie tyle czasu potrzebują robotnicy na skończenie pierwszego etapu przebudowy ulicy Dymka. Armagedon, tragedia, masakra - takie słowa można było usłyszeć w piątek rano od kierowców poruszających się ulicami Browarną i Dymka. Przestrzegamy - w najbliższych dniach nie będzie lepiej.

Wręcz przeciwnie, kolejne zmiany zostaną bowiem wprowadzone na węźle Antoninek. Już od soboty, 12 marca, wyłączony z ruchu będzie fragment istniejącej jezdni w kierunku Swarzędza. Wyłączenie jest konieczne ze względu na budowę przęsła ustroju nośnego wiaduktu WD-3, który powstaje nad ulicą Warszawską. Na jezdni w kierunku Swarzędza w tym celu trzeba postawić tymczasową podporę rusztowania wiaduktu.

Przez kilka dni ruch w kierunku Swarzędza i w kierunku ul. Bałtyckiej będzie się odbywał po dwóch wyznaczonych pasach ruchu.

Przypomnijmy, że przebudowaną ulicą Dymka pojedziemy w październiku 2011, a po nowoczesnym węźle Antoninek - w kwietniu 2012 roku. Koszt tych dwóch inwestycji to ponad 92 miliony złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro