Reklama
Reklama

Poznaniak żądał 230 tysięcy złotych łapówki

9 dyrektorów placówek służby zdrowia z Wielkopolski i Dolnego Śląska stanie przed sądem. Są oskarżeni o przyjmowanie łapówek.

Śledztwo, które jest prowadzone przez łódzką prokuraturę, dotyczy lat 1999 - 2007. W niektórych placówkach służby zdrowia dochodziło wtedy do korupcji związanej ze świadczeniem usług w zakresie diagnostyki laboratoryjnej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Oskarżeni mieli przyjmować korzyści majątkowe w wysokości od 40 do 230 tysięcy złotych. Niechlubnym rekordzistą jest Mariusz J., były dyrektor Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych w Poznaniu, który miał żądać i przyjąć od konkretnej firmy minimum 230 tysięcy złotych. W zamian za tę kwotę miał obiecać, że ośrodek będzie utrzymywał współpracę z firmą, zajmującą się świadczeniem usług w zakresie diagnostyki laboratoryjnej.

Oskarżona jest również Dorota G., była kierowniczka laboratorium tego samego poznańskiego ośrodka. Za "ustawienie" przetargu na wybranie firmy świadczącej usługi laboratoryjne w ośrodku miała ona otrzymać stanowisko kierownika laboratorium z pensją 6 tysięcy złotych, samochód służbowy oraz mieć udział w zyskach laboratorium.

To nie koniec oskarżonych z Wielkopolski. Przed sądem stanie również Tomasz G., były dyrektor szpitala w Śremie. Miał przyjąć 70 tysięcy złotych za wybranie konkretnej firmy w konkursie na świadczenie usług laboratoryjnych dla szpitala.

Pozostali oskarżeni to pracownicy szpitali w województwie dolnośląskim.

Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

To kolejny akt oskarżenia w tej sprawie. Śledztwo, zakrojone na ogromną skalę, dotyczy nieprawidłowości związanych z działalnością kilku firm działających w branży diagnostyki laboratoryjnej. W sumie podejrzanych jest ponad 50 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
122.56 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro