Reklama
Reklama

Browar Czarnków sprzedany

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Nowym właścicielem Piwa Noteckiego został Browar Gontyniec. Zapłaci Agencji Nieruchomości Rolnej 7,4 mln zł. Browar w Czarnkowie udało się sprzedać dopiero w piątym przetargu.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Browar Gontyniec zapłaci Agencji Nieruchomości Rolnej w sumie 7,4 mln zł za nieruchomość (wycenioną w przetargu na 5,7 mln zł), a także majątek ruchomy i piwo znajdujące się w browarze. Nowy właściciel zobowiązał się do utrzymania produkcji w firmie przez trzy lata i utrzymanie jej dotychczasowych pracowników.

Historyczny browar w Czarnkowie udało się sprzedać dopiero za piątym razem. Agencja Nieruchomości Rolnych w Pile rozpisywała kolejne przetargi od sierpnia br. Firma znalazła nabywcę gdy ANR zgodziła się na rozłożenie zapłaty na raty. Dziś Browar Czarnków produkuje rocznie od 25 do 30 tys. hektoliktów piwa.

Historia browaru w Czarnkowie sięga początku XIX wieku. Obecny zakład został tam wzniesiony w 1893 r. przez Heinricha Koeppe. W jego czasach czarnkowskie piwno nazywało się Schlossbraurei. W okresie międzywojennym zakładowi nadano nazwę Browaru Zamkowego w Czarnkowie. Browar należał do rodziny Koeppe do końca II wojny światowej. Następnie został znacjonalizowany i należał m.in. do spółdzielni i PGR Rogoźno.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Tak ciepłego dnia w październiku nie było w Polsce od blisko 60 lat! Mamy rekord!
26℃
13℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
14.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro