Reklama

Groził bronią św. Mikołajowi

Rozdający cukierki na jednej z ulic w Wolsztynie św. Mikołaj został sterroryzowany pistoletem gazowym przez 61-latka. Napastnik miał 2 promile alkoholu we krwi. Tłumaczył później policji, że wcale nie chciał cukierka.

61-letni mieszkaniec Wolsztyna groził pistoletowym miotaczem gazowym, do złudzenia przypominającym broń palną. Gdy osoba przebrana za św. Mikołaja chciała dać mu cukierka, pijany przechodzień wycelował mu prosto w twarz. Był bardzo agresywny. Mierzył w św. Mikołaja przez kilkanaście sekund, a następnie oddalił się w stronę cenrum miasta.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Śmiertelnie przestraszony Mikołaj zgłosił sprawę policji. Ta odnalazła pijanego mężczyznę na wolsztyńskim rynku. Pistolet wystawał mu z kieszeni. 61-latek później tłumaczył, że św. Mikołaj z cukierkami był wobec niego nachalny. Odpowie teraz za zakłócanie porządku publicznego, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Biegły stwierdzi też, czy posiadany przez 61-latka miotacz gazowy jest bronią w rozumieniu Ustawy o broni i amunicji. Jeśli tak, napastnik usłyszy też zarzut nielegalnego posiadania broni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro